5500 TL'ye Sistem Önerisi

• Konuyu başlatan Refil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B

Refil

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ayda bir işlerim için Adobe illustrator, Photoshop, indesign bunun yanı sıra Corel uygulamaları ve video edit uygulamaları kullanıyorum. Yaklaşık haftada 3 iş günüm bu tip yazılımlar ile geçiyor. Ayrıca CS:GO, Black Desert, LOL, PUBG gibi oyunlarda oynuyorum. Şu an elimde Lenovo Z510 Core i5 4200M bir dizüstü bilgisayarım var, yaşı ve sistem eksiklerinden ötürü artık beni üzmeye başladı, devamlı sistem güncelleme şansım yok ve bütçem doğrultusunda bir sistem toplamaya çalıştım. Eksiklerini artılarını söylerseniz çok sevinirim, bu konu hakkında çok bir bilgim yok, şimdiden affola.
  • AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450M PRO-VDH Plus
  • G.Skill 2x8GB Ripjaws v 3000 MHz CL16 DDR4 single kit
  • MSI Radeon RX580 Armor OC 8 GB GDDR5 256 Bit
  • Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus
  • Toshiba OCZ 480GB
Bütçem 5500 TL ve 144 Hz 1ms fiyat/performans bir ekranda almayı hedefliyorum. Yukarıda bahsettiğim işlemler için bu sistem yeterli olur mu?

Hiç uğraşmayın Battle Bronze sistemin yanına güzel bir monitör alırsınız tamam.
Kendin toplarsan daha iyi olur. Hazır sistemleri tavsiye etmiyorum. Toplamayı bilmiyorsan internette bir sürü videolar var çok basit bir şekilde toplayabilirsin. Toplama içinde indirim günlerini bekleyebilirsin. Örneğin Vatan'da geçen gün %18 KDV indirimi oldu ve 5500TL sistemi 4600TLye satın aldım.

Kasa olarak bunu alabilirsin. DADG2/AMD Ryzen 5 2600/GIGABYTE RX590 GAMING 8GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Monitör bu. AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA
Kendin toplarsan daha iyi olur. Hazır sistemleri tavsiye etmiyorum. Toplamayı bilmiyorsan internette bir sürü videolar var çok basit bir şekilde toplayabilirsin. Toplama içinde indirim günlerini bekleyebilirsin. Örneğin Vatan'da geçen gün %18 KDV indirimi oldu ve 5500TL sistemi 4600TLye satın aldım.
Tavsiyeyi şuan istediği için şuanki piyasaya göre öneri yapmalıyız. Belki 1 yıl sonra %18 KDV indirimi olacak. Adam PC için 1 yıl beklesin mi?

Kasa olarak bunu alabilirsin. DADG2/AMD Ryzen 5 2600/GIGABYTE RX590 GAMING 8GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Monitör bu. AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA

Tavsiyeyi şuan istediği için şuanki piyasaya göre öneri yapmalıyız. Belki 1 yıl sonra %18 KDV indirimi olacak. Adam PC için 1 yıl beklesin mi?
Örneğin ifadesini boşuna yazmadım. Belkilere bırakılmaz.

Örneğin ifadesini boşuna yazmadım. Belkilere bırakılmaz.
Ona bakarsanız sizin %18 KDV indiriminin de kesin günü yok. O da ihtimale bırakılmaz. Ve hazır sistemlerin önerilme sebebi sadece toplamayı bilmeyenler için yapılmış olması değil bazıları gerçekten kendi topladığından daha ucuza geliyor.

Ona bakarsanız sizin %18 KDV indiriminin de kesin günü yok. O da ihtimale bırakılmaz. Ve hazır sistemlerin önerilme sebebi sadece toplamayı bilmeyenler için yapılmış olması değil bazıları gerçekten kendi topladığından daha ucuza geliyor.
Şuanda Hepsiburada'da Bilgisayar, Teknoloji alanında %18 KDV indirimi mevcut.

Vatan %18 KDV indirimi hariç alayı fasa fiso. Şu an hepsiburada da adam akıllı indirim sayısı bir elin parmaklarını geçmez, hatta %18 KDV indirimine rağmen Vatan'ın şu anki fiyatlarından bile fazla olan bir sürü parça var şaka gibi. :D

Ben bir fark göremiyorum. Ryzen 5 3600 1400 TL idi hala 1400 TL. Vatan %18 harici iş olsun diye yapılmış gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı