5500 XT sistemde AC Origins düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

LexonTR

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
G.Skill RipjawsV Siyah 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4
Ekran kartı
SAPPHIRE PULSE RX 5500 XT 8GB GDDR6
Anakart
Gigabyte B450M-H
İşlemci
Ryzen 5 3600 (4 GHz, 1.119V ile çalışmakta.)
Merhabalar, AC Origins oynarken FPS değerleri normal gelmeyince YouTube üzerinden benchmark testlerini inceledim ve bir sıkıntı olduğunu fark ettim. İzlediğim testte aynı ayarlarda 50 FPS altına düştüğü çok nadirken benim yaptığım testte 40 FPS altına indiğini gördüm. Bunun yanında GPU kullanımım %80 bazen de %75 civarlarına düşerken izlediğim testte böyle bir düşüş görmedim. CPU kullanımım %40 %50 civarlarında dolaşıyordu.
Benchmark yaptığım ayarlar.

settings1.png

settings2.png

settings3.png

Benchmark test sonuçları.

benchmark_results.jpg

İzlediğim benchmark testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, AC Origins oynarken FPS değerleri normal gelmeyince YouTube üzerinden benchmark testlerini inceledim ve bir sıkıntı olduğunu fark ettim. İzlediğim testte aynı ayarlarda 50 FPS altına düştüğü çok nadirken benim yaptığım testte 40 FPS altına indiğini gördüm. Bunun yanında GPU kullanımım %80 bazen de %75 civarlarına düşerken izlediğim testte böyle bir düşüş görmedim. CPU kullanımım %40 %50 civarlarında dolaşıyordu.
Benchmark yaptığım ayarlar.

Eki Görüntüle 1242228

Eki Görüntüle 1242229

Eki Görüntüle 1242231

Benchmark test sonuçları.

Eki Görüntüle 1242223

İzlediğim benchmark testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tarz problemleri ben de yaşıyorum bazı oyunlarda. İzlediğim benchmark testi atıyorum 180-190 fps verirken, aynı sisteme sahip olduğum halde 130-140 fps arası gidiyor. Ya testler bozuk ya da benim sistem bozuk.

Bu tarz problemleri ben de yaşıyorum bazı oyunlarda. İzlediğim benchmark testi atıyorum 180-190 fps verirken, aynı sisteme sahip olduğum halde 130-140 fps arası gidiyor. Ya testler bozuk ya da benim sistem bozuk.
Çok sinir bozucu bir durum. Kafayı yedirtecek en sonunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı