5500TL Telefon Tavsiyesi

Yanlış Bilgilendirme
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Uzunca bir süredir telefon almayı planlıyorum çıkabileceğim maksimum fiyat 5500 TL. Akldımda iki telefon var şu an Iphone 8 plus veya Note 10 Lite. Siz hangi telefonları önerirsiniz?
Samsung almayın iki gün sonra burada exynos işlemci ısınma kasma sorunları var yazacaksınız.

@Burhanglrsoy Elbette kullandım, bilgi sahibi olması gereken ben değilim sensin, yaptığın yorum bilgi sahibi olmamandan kaynaklı, yanlış bilgilendirme yapıyorsun burada. Her işlemci yük altında belli bir derece ısınır. Exynos modellerinde de ısınma ve kasma sorunları kesinlikle söz konusu değil. İlk nesil Exynos modelleri üretim mimarisinden kaynaklı biraz fazla ısınıyordu, o yılları geride bırakalı on yıllar oldu.

@Burhanglrsoy Elbette kullandım, bilgi sahibi olması gereken ben değilim sensin, yaptığın yorum bilgi sahibi olmamandan kaynaklı, yanlış bilgilendirme yapıyorsun burada. Her işlemci yük altında belli bir derece ısınır. Exynos modellerinde de ısınma ve kasma sorunları kesinlikle söz konusu değil. İlk nesil Exynos modelleri üretim mimarisinden kaynaklı biraz fazla ısınıyordu, o yılları geride bırakalı on yıllar oldu.
Bilgim olmadığımı nereden çıkardınız? S9 plus ve s7edge cihazlarını günlük olarak sürekli kullanıyorum. Youtubea video atmak için cihazı zorlayacak şekilde bol bol içerik ürettim. İşlemci yük altında hızlıca 90C° oluyor ve cihaz performansını kaybediyor ve ayrıca müdahale edemeyeceğiniz şekilde ekranın parlaklığını düşüruyor. Bu durum s10'da da değişmedi, s20'de de. Exynos kullanan bilinçli insanların neredeyse hepsi şikayetçi. Şuan en son çıkan s20 exynos modeli, rakibi olan sd865 modelinden %25-35 civarı performansta geride kalıyorken, neden exynos tercih edelim?

Ben uzun bir süre iPhone kullanıcısıydım. Android telefonlara ön yargı ile bakıyordum. Tasarım olarak falan Android'e şans tanımadım hiç. Ta ki mağazada elime S10e yi alana dek. Ne güzel cihaz ya... Elinize alın bakın, sonra karar verirsiniz.

S9 Plus ve S7 Edge cihazlarını günlük olarak sürekli kullanıyorum.
Her iki telefonda da kullanılan Exynos 9810 ve 8890 modellerinin herhangi bir ısınma sorunu yok.

Bu durum S10'da da değişmedi, S20'de de. Exynos kullanan bilinçli insanların neredeyse hepsi şikayetçi.
Şikayetçi olan birini göster bakalım, Exynos modellerinde ısınma sorunu olduğu gösteren bir dünya genelinde kanıt göster bakalım? Ne S10 modelinde ne de S20 modellerinde herhangi bir ısınma sorunu yok. Isınma sorunları olan Exynos modelleri S4 ve Note 3 zamanında kullanılan modellerdi.

S20 Exynos modeli, rakibi olan SD 865 modelinden %25-35 civarı performansta geride kalıyorken, neden Exynos tercih edelim?
Bunu yazman bile işlemciler hakkında bilgin olmadığının göstergesi. S20 ve S10 modellerinde kullanılan Exynos modelleri SD rakiplerinden daha güçlü, S9 modeli de aynen öyleydi. S20 modeli de aynen öyle. Bilmeden işlemcileri kafana göre yorumlama.

Burada Exynos 990 modelinin SD 865 ile kıyaslaması var, verdiğin bilgiler tamamen yanlış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Her iki telefonda da kullanılan Exynos 9810 ve 8890 modellerinin herhangi bir ısınma sorunu yok.

Şikayetçi olan birini göster bakalım, Exynos modellerinde ısınma sorunu olduğu gösteren bir dünya genelinde kanıt göster bakalım? Ne S10 modelinde ne de S20 modellerinde herhangi bir ısınma sorunu yok. Isınma sorunları olan Exynos modelleri S4 ve Note 3 zamanında kullanılan modellerdi.

Bunu yazman bile işlemciler hakkında bilgin olmadığının göstergesi. S20 ve S10 modellerinde kullanılan Exynos modelleri SD rakiplerinden daha güçlü, S9 modeli de aynen öyleydi. S20 modeli de aynen öyle. Bilmeden işlemcileri kafana göre yorumlama.

Burada Exynos 990 modelinin SD 865 ile kıyaslaması var, verdiğin bilgiler tamamen yanlış.

İroni yapıyor olmalısın benchmark testleri hiç bir şey ifade etmiyor ve ama sen bilirsin (y)
Herhalde hayatınızda sadece exynos kullandınız. Exynosu kaliteli bir işlemciden sayıyorsunuz. Snapdragon uzun süre serin ve stabil çalışabilir. Ancak exynos yük altında 10 dakika kullanımdan sonra bütün performans değerleri alt üst oluyor. İşlemcinin kalitesini belirleyen bir unsurda performansı ne kadar sürdürebildiğidir, yapay geekbench testleri değildir.
Dakika 7:24'e alırsan dediğim şeyi anlarsın, exynos 9810 tamamen drop sorunu olan, ısınan kalitesiz bir işlemcidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı