5500XT sistem nasıldır?

Hocam harddiski 500GB'a düşürdüm daha düşük bir masraf yapacak. İsterseniz ekran kartı olarak şu modelide alabilirsiniz. Inno3D GTX 1660 SUPER Twin x2 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Tavsiye için teşekkürler ama maalesef bütçem maks 5300 - 560avroluk limitim var.
2 Adet Apacer Panther EK.08G2Z.GJF 8 GB DDR4 3000 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri
5370 TL. HDD seçilmezse 1660S sığıyor bu bütçeye. HDD alacağım diyorsanız 1650S seçer HDD+ SSD kasa gibi bileşenleri biraz daha kaliteli seçebilirsiniz.

Bu SSD güzel midir?

İyidir. Ben de siparişini verdim. Bugün veya yarın gelir. Test yapıp paylaşacağım ama şu anki Anakartımda SATA III girişi yokmuş :/

5500 XT (Pulse) kullanıcısıyım fakat Mech OC modelinin soğutma konusunda pek başarılı olduğunu söyleyemem. Uygun fiyata Sapphire Pulse bulabilirsen alabilirsin bunun dışında soğutması yine iyi olan bir 1650 Super de seçenekler dahilinde. Alacağın kartın arka plakasının olmasına dikkat et.

İyidir. Ben de siparişini verdim. Bugün veya yarın gelir. Test yapıp paylaşacağım ama şu anki anakartımda SATA III girişi yokmuş :/

Hayırlı olsun o zaman. Uzun yıllar kullanmak nasip olur inşallah.
Hayırlı olsun o zaman. Uzun yıllar kullanmak nasip olur inşallah.

Hocam konsol düşünmez miydiniz ben çelişkideyim. O yüzden maksimum bütçem 5300.

Hocam SSD'ler zamanla bozuluyor diye bir şey okudum ama nasıl bir zaman zarfı içindedir bu?

Konuda belirtilen sistemler gayet iyi. Eksik göremedim. 1660S sığdırmak biraz sıkıntılı aslında HDD olmadan MSI Gaming'li bir 1650S almanızı öneririm. INNO3D çok sevmiyorum.

Katılıyorum. Bu kartı çok fazla öneren var ama klasik kullanıcıdan sıcaklık verilerini hiç duyamadık. Alan uğramıyor bir daha. DA kanalının uzay montajında 67 dereceyi görüyordu ki bence oldukça yüksek uzay montaj için. Klasik bir kasada 70 dereceyi geçeceğini düşünebiliriz. Tasarımının çirkinliği aynı tutuyorum. Sapphire Pulse 5500 XT ile Corsair 275R kasada (önü kapalı olan klasik model, airflow değil) bazı oyunlarda 60 civarı, bazı oyunlarda 65 civarı seyrediyor. Ki test videolarını yüklüyorum arada. Bu tür bir soğutmanın Nvidia karşılığının MSI Gaming (Z, X değil) ve yenilenmiş ASUS TUF olduğunu düşünüyorum.

Bu tür bir soğutmanın Nvidia karşılığının MSI Gaming (Z, X değil) ve yenilenmiş ASUS TUF olduğunu düşünüyorum.
AMD kısmında da ASUS TUF ve Nitro+ çok başarılı. Onun dışında sırf ''Şu kadar bütçeyle 2060 topladım'' demek için INNO3D kullanmak doğru değil.

AMD kısmında da ASUS TUF ve Nitro+ çok başarılı. Onun dışında sırf ''Şu kadar bütçeyle 2060 topladım'' demek için INNO3D kullanmak doğru değil.

Tahminimce 5600 XT TUF EVO modeline sahipsin. Şu konudan gördüğüm kadarıyla (eğer benzer sorun oluyorsa) kart arızalı olabilirmiş. Alternatif olarak da diğer konuyu bırakıyorum. Orada da basitçe HDMI kablosunu söküp takmanın işe yaradığından bahsetmiş. Tabii konu uzun ama faydası olabilir. İkisi de 3-4 aylık konular.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı