5600 XT Boşta Yüksek Sıcaklık

Hocam Radeon ayarlarından yapılıyor o. Radeon Software ayarlarına girin. ekran--özel çözünürlükler--yeni oluştur--zamanlama standartı ve CVT azaltılmış tıklama. Bu adımları yaptıktan sonra VRAM düzelmiş olacak ve sıcaklık normale dönecektir.

Gerçekten çok ama çok teşekkürler.
Bende de RX 5600 XT var ve boşta sıcaklık değerleri ekranım 144Hz olduğu artıyordu.
Sizin sayenizde çözdüm.

Hocam Radeon ayarlarından yapılıyor o. Radeon Software ayarlarına girin. ekran--özel çözünürlükler--yeni oluştur--zamanlama standartı ve CVT azaltılmış tıklama. Bu adımları yaptıktan sonra VRAM düzelmiş olacak ve sıcaklık normale dönecektir.
Bu yöntem sanırım sadece bende işe yaramıyor :(

Bu işlemin türkçesi nedir hocam ? yani ne yapmış, neyi değiştirmiş oluyoruz böylelikle ?
Bu yöntem sanırım sadece bende işe yaramıyor :(
Bende de yaramadi. CVT azaltilmis tikama yaptim ve ekranim gitti su an telefondan giriyorum. Hala goruntu gelmedi. Siz boyle bir sorunla karsilastiniz mi ?

Son düzenleme:
Bu sorunu çözmek için ekran/özel çözünürlük zamanlama standartı/ GTF yapın düzeldi bende denemenizi tavsiye ederim 75 hz de kullanıyorum vram boşta 12 mhz sıcaklık 50 den sabit 39 a düştü.

Bu işlemin türkçesi nedir hocam ? yani ne yapmış, neyi değiştirmiş oluyoruz böylelikle ?

Bende de yaramadi. CVT azaltilmis tikama yaptim ve ekranim gitti su an telefondan giriyorum. Hala goruntu gelmedi. Siz boyle bir sorunla karsilastiniz mi
Diğer konu hortlamasın diye buraya yazayım dedim , hocam dediğiniz gibi yapmıştım bende sonradan gördüm cevabınızı teşekkür ederim. DDU suz silip yükledim sürücüyü , başta yine görüntü gelmedi sonradan güncelleme mi yaptı yoksa başka bişey mi oldu bilemedim ama geldi görüntü , güvenli moda başlattığımda bile monitöre görüntü gelmemişti şükür bir şekildi oldu , neyse peki biz bu clock frenkansını nasıl düşüreceğiz 120 hz yaptım ama yemedi 60 hz yapınca azalıyor sadece, siz bir çözüm buldunuz mu yoksa böyle kullanmaya devam mı ettiniz ? Birde yüksek clock da kalsa elektirik çok yer mi yoksa sadece fazla mı ısınır başka bir zararı olur mu

Diğer konu hortlamasın diye buraya yazayım dedim, hocam dediğiniz gibi yapmıştım bende sonradan gördüm cevabınızı teşekkür ederim. DDU suz silip yükledim sürücüyü, başta yine görüntü gelmedi sonradan güncelleme mi yaptı yoksa başka bir şey mi oldu bilemedim ama geldi görüntü, güvenli moda başlattığımda bile monitöre görüntü gelmemişti şükür bir şekildi oldu, neyse peki biz bu clock frenkansını nasıl düşüreceğiz 120 Hz yaptım ama yemedi 60 Hz yapınca azalıyor sadece, siz bir çözüm buldunuz mu yoksa böyle kullanmaya devam mı ettiniz? Bir de yüksek clock da kalsa elektrik çok yer mi yoksa sadece fazla mı ısınır başka bir zararı olur mu?

AMD bu sorunun farkında mı emin değilim. Bir süre daha güncelleme ile çözmelerini bekleyeceğim. Bende de 120 işe yaramıyor. Anca 60Hz de VRAM hızı 200'e sabitleniyor. CVT işe yaramadı.( zaten Bit Rate düşürdüğü için görüntüyü bozabiliyormuş) yukarıdaki arkadaşın söylediği GTF yi ise denemedim. En mantıklısı CRU ile 142 - 143 Hz yapıp denemek ki bunu da yapmaya üşendim. Ama AMD çözmezse bunu deneyeceğim.

144 Hz de 30W, 60Hz de ise 11W civarı güç tüketiyor. Faturaya pek yansıdığını sanmıyorum ama emin değilim. Siz bir şekilde denerseniz ve çözerseniz buraya yazar mısınız?

Bulursam yazarım tabi ama bir sonuç bulamadım maalesef , madem yüksek frekans da çalışıyor boşta , boş boş çalışmasın deyip mining yaptırayım tam çalışsın bari dedim merakta ediyordum deneme amaçlı kazı yaptırıyorum şuan öyle boşa çalışmasın 😅

Geri
Yukarı