5600 XT kullanımım %99'dan aşağı inmiyor

DiskoKedisi

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum hiçbir uygulama açık değil. Bir süre sonra GPU kullanımı gereksiz %99 oluyor.
Bilgisayar gereksiz ısınıyor, Google da falan gezerken çok sık drop giriyor. Sadece Google değil, Steam'de de aynı sorun var. Discord
Kullanırken sorun yaşıyorum, 1 haftadır böyle.

Ekran Görüntüsü (84)_LI.jpg

görev yöneticisine baktım ekran kartını zorlayacak hiç bir şey gözükmüyor
Hocam ben olsam dakika durmaz format atardım hiç anladığım şeyler değil ama mining yaparken sadece ekran kartı ağır yükte ise sanki birisi sistemi arkadan kendi hesabı için kullanıyor gibi. Tabi format attıktan sonra neyi kurduguma dikkat ederim.

Hocam ben olsam dakika durmaz format atardım hiç anladığım şeyler değil ama mining yaparken sadece ekran kartı ağır yükte ise sanki birisi sistemi arkadan kendi hesabı için kullanıyor gibi. Tabii format attıktan sonra neyi kurduguma dikkat ederim.

Ama mesela bir oyuna giriyorum %30'lara düşüyor oyunu kapatıyorum %99 oluyor

Büyük ihtimal mining virüsü yemişsiniz. Bu tür virüsler kendisini belli etmemek için Görev Yöneticisi'ni açtığınızda durur ve ekran kartı kullanımı düşer. Bunu öğrenmek için bir yöntem var. Ekran görüntüsünü atmış olduğunuz %99 kullanım gösteren uygulamayı açın. Orada ekran kartının %99 kullanıldığı gözükürken Görev Yöneticisi'ni açın. Uygulamadaki %99 gözüken ekran kartı kullanımı düşüyorsa mining virüsü yemişsiniz, sevapcoin kasıyorsunuz.

Büyük ihtimal mining virüsü yemişsiniz. Bu tür virüsler kendisini belli etmemek için Görev Yöneticisi'ni açtığınızda durur ve ekran kartı kullanımı düşer. Bunu öğrenmek için bir yöntem var. Ekran görüntüsünü atmış olduğunuz %99 kullanım gösteren uygulamayı açın. Orada ekran kartının %99 kullanıldığı gözükürken Görev Yöneticisi'ni açın. Uygulamadaki %99 gözüken ekran kartı kullanımı düşüyorsa mining virüsü yemişsiniz, sevapcoin kasıyorsunuz.

Anlamadığım şu benim Valorant açıyorum kullanım %30 düşüyor dediğinizi yaptım ama yüksek kullanımlı bir şey gözükmedi
formatta atmak istiyorum ama oyunları geri yüklemek çok uzun sürücek

Formatta atmak istiyorum ama oyunları geri yüklemek çok uzun sürecek

Antivirüs ile tarama yapın. MSI Afterburner uygulamasını indirip açın ve ekran görüntüsü atın. Fan hızı yüzde kaç, ekran kartı kaç derece görelim.
Anlamadığım şu benim Valorant açıyorum kullanım %30 düşüyor dediğinizi yaptım ama yüksek kullanımlı bir şey gözükmedi

Sadece bilgisayar boştayken mining yapan bir virüs olabilir.

Geri
Yukarı