5600G APU sistemde belirli aralıklarla kasma sorunu

Kaan1041

Kilopat
Yer
Opeth
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım, işlemcim 5600G APU olarak kullanıyorum ve 16GB 3200 MHz RAM takılı (8x2). Bilgisayarı aldıktan 2 gün sonra başlayan kısa süreli 2-3 saniye gibi kasmalar oluyor nadir bir şekilde. Ve herhangi bir şey yaparken oluyor yani nette gezinirken de olabiliyor, oyun oynarken de masaüstünde işlem yaparken de. Kasma ise, mouse çok yavaş ve donarak hareket ediyor, arkada ses açıksa da ses robotlaşıyor, 2-3 saniye böyle devam edip kendi kendine düzeliyor. Sıcaklık değerlerim normal. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer bileşenler nedir? Sürücüler, Windows ve BIOS güncel mi?

Diğer bileşenler nedir? Sürücüler, Windows ve BIOS güncel mi?
512 M.2 SSD takılı, Asus PRIME B550M-K anakart var XIGMATEK 500W PSU var. Her şey güncel.
Anakart modelini belirtir misiniz? Ayrıca kullandığınız kulaklık USB girişlimi yoksa 3.5mm mi?
3.5mm girişli.
AMD Chipset sürücülerini kurdun mu? Özellikle APU için gereklidir diye düşünüyorum.
Kurulu.

DISM Aracı ile denetim yapıp deneyin.

Nadir de olsa 3.5mm kulaklık kullanımda benzer sıkıntı yaşandığını gördüm kesin öyledir demiyorum lakin bir deneyip bu ihtimali eleyin bence; Realtek'in arayüzünden tüm jakları bağımsız olarak kullanmayı ve ön jak tespitini kapatın (kullanmasanız bile) ve ayrıca Realtek'in sistem başlangıcında çalışmasına izin verin (Realtek arayüzü yüklü değilsede yükleyip bu işlemleri yapın).

Nadir de olsa 3.5mm kulaklık kullanımda benzer sıkıntı yaşandığını gördüm kesin öyledir demiyorum lakin bir deneyip bu ihtimali eleyin bence; Realtek'in arayüzünden tüm jakları bağımsız olarak kullanmayı ve ön jak tespitini kapatın (kullanmasanız bile) ve ayrıca Realtek'in sistem başlangıcında çalışmasına izin verin (Realtek arayüzü yüklü değilsede yükleyip bu işlemleri yapın).
Hocam ayarlar zaten bu şekilde,teşekkür ederim yine de.
Deneyeceğim.

Arkadaşlar bilgisayarı yeni topladım, işlemcim 5600G APU olarak kullanıyorum ve 16 GB 3200 MHz RAM takılı (8x2). Bilgisayarı aldıktan 2 gün sonra başlayan kısa süreli 2-3 saniye gibi kasmalar oluyor nadir bir şekilde. Ve herhangi bir şey yaparken oluyor yani nette gezinirken de olabiliyor, oyun oynarken de masaüstünde işlem yaparken de. Kasma ise, mouse çok yavaş ve donarak hareket ediyor, arkada ses açıksa da ses robotlaşıyor, 2-3 saniye böyle devam edip kendi kendine düzeliyor. Sıcaklık değerlerim normal. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Konu dışı olacak ama sistemden memmun musunuz?

Herhangi bir hata bulmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı