5600G görüntü vermiyor

Atakan Özbakan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor, ancak ekran gelmiyor ve klavyeye, mouse veya kulaklığa enerji gitmiyor.
İşlemci: Ryzen 5 5600G.
Anakart: ASUS B450M k-2
RAM: 2x8 G.Skill
Güç kaynağı: Performax 650W güç kaynağı.
SSD: M.2 500GB SSD.
Sürüm: Windows 11 Pro

Son düzenleme:
Hocam bilemiyorum BIOS'a giremiyorum çünkü söylediğim gibi ekran tamamen yok.

Denedim yine gelmedi RAMlerde bir sıkıntı yok.
Bro biosun güncel değil aynı sorundan 3 ay sıfır bilgisayarı kullanmadım.

Yarın götürmeyi denerim eğer yapamazsak tekrardan yazarım buraya. Çözülürse senin cevabını çözüm olarak işaretlerim.

%100 sorun BIOS'da kanka B450'ler Ryzen 5 5600G de BIOS istiyor.

O zaman RAM'leri tek çalıştırıp denedin değil mi? Parçaları tek tek test eder misin? Kabloları doğru taktın mı? İşlemci tam oturmuş mu? Diğer RAM'i e dener misin?

Son düzenleme:
XMP açmadım. RAM leri teker teker denedim ve bir tanesinde en azından sıkıntı olmadığını doğruladım.

Genelde aynı RAM'lerin başka bir anakartta sağlıklı çalıştığını görmek, soru işaretlerini kaldırır ama siz bilirsiniz. BIOS zaten ilk adımdı lakin siz onu söyleyen 10 kişiyi bir kenara itip 11'inciye kulak veriyorsunuz. Şu çözüm kasma derdi de bir enteresan, neyse size hayırlı geceler.

Donanımsal yolla sıfırlama:
  • clear CMOS tuşu:
    • PC kapatılır.
    • Güç kablosu çıkartılır.
    • Anakartın üstüne yer alan clear CMOS butonuna basılır.
    • PC açıldığında BIOS sıfırlanmış olacaktır. Bu aşamada F1 ile BIOS'a girmeniz istenir. Herhangi bir ayar değiştirmeseniz de Save & exit ile çıkıp artık BIOS ekranını sorunsuz geçebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman RAM'leri tek çalıştırıp denedin değil mi? Parçaları tek tek test eder misin? Kabloları doğru taktın mı? İşlemci tam oturmuş mu? Diğer RAM'i e dener misin?

PC açılmıyor yani görüntü yok diyor BIOS'a giremiyor girse güncelleme yapılır.
RAMleri tek çalıştırıp denedim olmadı. Parçaları tek tek deneyemem. Kabloları bilgisayarcıya götürdüm o taktı, ancak bilgisayarda çalışmayan bir kısım olmadığından sıkıntılı olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı