5600G görüntü vermiyor

Atakan Özbakan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor, ancak ekran gelmiyor ve klavyeye, mouse veya kulaklığa enerji gitmiyor.
İşlemci: Ryzen 5 5600G.
Anakart: ASUS B450M k-2
RAM: 2x8 G.Skill
Güç kaynağı: Performax 650W güç kaynağı.
SSD: M.2 500GB SSD.
Sürüm: Windows 11 Pro

Son düzenleme:
Merhaba. Bilgisayarı açıyorum fanlar dönüyor, ancak ekran gelmiyor ve klavyeye, mouse veya kulaklığa enerji gitmiyor.
İşlemci: Ryzen 5 5600G.
Anakart: ASUS B450M k-2
RAM: 2x8 G.Skill
Güç kaynağı: Performax 650W güç kaynağı.
SSD: M.2 500GB SSD.
Sürüm: Windows 11 Pro

Aynısını Ryzen 5 4650G PRO da yaşadım. Anakartım ASUS Prime A520M-K'ydı. Görüntü vermiyordu asusa gönderdim BIOS sorunluymuş, yeniden BIOS atıldı dendi. Bu arada senin işlemcin tüm anakartlarda BIOS güncellemesi istiyor diye biliyorum. BIOS'un güncel değil muhtemelen. Bilgisayarcıya git eski bir AMD işlemci taksın güncellesin. Sorun devam ederse teknik servise yolla.

Sistem yeni mi? Eski ise 5600G destekleyen BIOS sürümünü yüklemiş miydiniz?

Sorun ne zaman oldu? BIOS güncel mi?

Bilgisayar zaten yeni. O yüzden BIOS'a çok girmedim. Zaten bilgisayar 1 aylık olduğundan dolayı çok da problem olacağını da sanmadım. Olay ben RAM'i çıkarıp taktıktan sonra oldu. Bu olaydan önce de bilgisayar random zamanlarda siyah ekran veriyordu.

AMD Ryzen 5 5600G için ASUS B450M k-2 2409 sürüm BIOS ve üzeri olmalı. Yani ben de BIOS sürümünden dolayı olacağını düşündüm fakat bu sürüm bile 2 sene önce yapılmış, en azından anakart'da bu BIOS sürümü vardır. Yine de bir ihtimal daha eski sürüm BIOS olduğu için olabilir. Aldığınız yere bu durumu belirtin.

Bilgisayar zaten yeni. O yüzden BIOS'a çok girmedim. Zaten bilgisayar 1 aylık olduğundan dolayı çok da problem olacağını da sanmadım. Olay ben RAM'i çıkarıp taktıktan sonra oldu. Bu olaydan önce de bilgisayar random zamanlarda siyah ekran veriyordu.
Benimde aynı böyle oluyodu. Biosun güncel değil dostum konu kilit.

Yeni konular

Geri
Yukarı