5600G sistemde "0x000021a critical procees died" hatası

erselcelikk

Femtopat
Daha fazla  
Evet öncelikle merhabalar. Yaklaşık 2 hafta once topladigim bilgisarımda oyun oynarken "display corruption" hatası almaya başladım. Önce çok sıkıntı etmedim ama bu LoL gibi bir oyunda bile olunca biraz sinirlendim. Daha sonra BIOS'tan OC Genie'i çalıştırmak aklima geldi. Overclock ile sorun cozulur belki diye düşündüm. OC Genie'yi açtım F10 tuşuna bastım ve PC reboot etti kendini. Ardından OC Genie'nin klasik uyarisi geldi BIOS ayarlariyla oynamayın falan. Ardından Windows'a girerken otomatik onarım döngüsüne girdi bilgisayar. Sonra reset atıp OC Genie'i kapattım. Ama sorun devam ediyor. Logfiles srt, CRITICAL_PROCESS_DIED, 0x000021a hatası gibi hatalar almaya başladım. Bazı forumlarda sorunun HDD'den kaynaklanabilecegini soylediler yeni HDD aldim. SSD'me saglik testi yaptim her şey normal. 3 defa format attım boot dosyalarında sıkıntı olabilir diye. 2. ve 3. formatımda anakart LAN çalişmadigi için Windows internet driveri kurmadi ve hiçbir şekilde cozemedim. MSI'in sitesinden driver indirdim telefonuma onu USB ile atip kurdum işe yaramadi. RAM'leri teker teker taktım BIOS'ta sıkıntı cikmadi ikini de okudu düzgün şekilde. Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Onarmayi denedim olmadı, CMD ile çözmeye calistim olmadı. Başlangıç onarma secenegi calismiyor. Arada bir aciliryor ama yaklasik 10 defa restart atiyor. Sistemim; Ryzen 5 5600G, MSI B450M A Pro Max, 3200MHz CL16 Patriot Viper 2x8, Patriot VPN100 256 GB SSD, 1TB wdc HDD.

IMG20211015223556.jpg

@erselcelikk @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• IMG20211017220412.jpg
    IMG20211017220412.jpg
    258,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı