5600X 95 derecelere çıkıyor

Yani, bir stok soğutucuyu zorlayacak şeylerden kısmamışsın :)

Kasanın hava akışı ideal, PBO ve CPB zaten 5600X ısınan bir işlemci iken daha da ısıtır. Voltaj tamam. 4.6 veya 4.7 tavan frekanstır zaten diye tahmin ediyorum.

Soğutucu zaten açık ve net şekilde yetersiz, ya onu değiştir ya da CPB ve PBO kapat.
Önerebileceğiniz bir sıvı soğutucu veya kule tipi hava soğutucu var mıdır

5600X güçlü bir işlemci sıvı soğutma almanı tavsiye ederim CPB PBO kapatmanı tavsiye etmem ısı düşsün diye bunları kapattığında 5600X in hiçbir anlamı kalmıyor, 5600X iyi bir kasa, iyi bir anakart ve iyi bir soğucu isteyen bir işlemci ülkemizde ise tam tersi bir durum söz konusu 400 liralık anakart berbat bir kasa ve stok soğutucu sonra işlemci yanıyor sonra AMD çok ısınıyor diyen gereksiz bir topluluk oluşuyor.

Maksimum 2k olabilir.

ID-Cooling SE 224 XT yeterli. Ancak diğer öneriler (kasana uyduğundan emin ol):

Soğutma olarak tavsiyem sıvı soğutucu almanız. Bende hava soğutmanın en babası Noctua D15 var çift fanlı devasa bir soğutucu. Evet iyi güzel nispeten sessiz ama bence bu saatten sonra sıvı soğutma takılmalı. Ama aldığın sıvı soğutma kaliteli olsun, markası belli olsun. Örneğin Corsair'de sıvı soğutma patlasa bile tüm zararın karşılanıyor. Hava soğutmanın dezavantajı çok yer kaplıyor, toz olunca temizlemesi zor.

Merhabalar, elimde daha 3-4 aylık 5600X işlemciye sahip bir sistem var fakat 5600X oyunlardaki sıcaklık değerlerine baktığımda 90-95 dereceleri görüyorum. İşlemciyi stok fan ile kullanıyorum ısınma sorununu düzeltmek için ne yapmamı önerirsiniz.
Kasa modelin ne?
Kasan aşırı özürlü olmadığı sürece SE-234 gibi bir soğutucu yattığı yerden buz gibi yapacaktır, aynı ikiliyle P360A kasada AIDA'da 61, P400 Eclipse kasada da 64 derece maksimum görmüştüm.

Merhabalar, elimde daha 3-4 aylık 5600X işlemciye sahip bir sistem var fakat 5600X oyunlardaki sıcaklık değerlerine baktığımda 90-95 dereceleri görüyorum. İşlemciyi stok fan ile kullanıyorum ısınma sorununu düzeltmek için ne yapmamı önerirsiniz.

Yazıların hepsini okuyamadım. Benim de aynı sorundan dolayi actiğım konu var oraya bakabilirsen Core performance var stok soğutucuylayken onu kapatırsan sorun hallolur

Geri
Yukarı