5600X AMD Ryzen Master voltaj değerleri

joseph53

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı stok kullanıyorum overclock vs bir şey yapmadım ama arkadaşımın sistemi voltajı 1.1 kullanırken ben 1.35 kullanıyorum ve çok yüksek sıcaklıklarda kalıyor. Bilgisayarım yanlışlıkla değiştirmiş olabilir miyim yoksa bu Auto bir seçenek midir?

2023-02-05_23-34-59.png

Rmiş olabilir miyim yoksa bu Auto bir seçenek midir?

BIOS üzerinden CPB kapattığın takdirde 15 derece civarı bir sıcaklık düşüşü olacak hocam. Sanırım stock fan ile kullanıyorsun. Stock fan yetersiz kalıyor o işlemciye.

SilverStone PF240 kullanıyorum sıvı soğutucu stock kullanmıyorum.

Çok yüksek bu değerler o sıvı soğutucuya göre. Dediğim ayarı kapattıktan sonra test edebilir misin? Bu ayar açık kullanımlarda voltaj peak yapıp sistemi gereksiz ısındırıyor(işlemcinin Boost hızı ayarı bu ayar). Olmadı en son çare undervolt işlemini deneyebiliriz.

Çok yüksek bu değerler o sıvı soğutucuya göre. Dediğim ayarı kapattıktan sonra test edebilir misin? Bu ayar açık kullanımlarda voltaj peak yapıp sistemi gereksiz ısındırıyor(işlemcinin Boost hızı ayarı bu ayar). Olmadı en son çare undervolt işlemini deneyebiliriz.
Deniyeceğim şimdi

hocam şu an boşta 40dereceye düştü ama işlemci 4.4ghzden sabit 3.6'ya düştü

Deniyeceğim şimdi

hocam şu an boşta 40dereceye düştü ama işlemci 4.4ghzden sabit 3.6'ya düştü
Ayrıca PPT değeri de düştü ama %50'ye yakın değerler veriyor voltajı 0.9 yaptı

Son düzenleme:
Deneyeceğim şimdi.

Hocam şu an boşta 40dereceye düştü ama işlemci 4.4GHz'den sabit 3.6'ya düştü.

Ayrıca ppt değeri de düştü ama %50'ye yakın değerler veriyor voltajı 0.9 yaptı.

İşlemcinin Boost hızını kapatıyor zaten dediğim ayar. Eğer işlemci tabanlı oyunlar oynamıyorsanız pek bir fark yaratmayacak günlük kullanımda. Diğer türlü o derecelerde zaten işlemci frekans kısmak zorunda kalacak.

İşlemcinin Boost hızını kapatıyor zaten dediğim ayar. Eğer işlemci tabanlı oyunlar oynamıyorsanız pek bir fark yaratmayacak günlük kullanımda. Diğer türlü o derecelerde zaten işlemci frekans kısmak zorunda kalacak.
Hocam bu ama kısa vadeli bir çözüm, benim işlemcim zaten bu şekilde kullanıma hazır olmalı bunun asıl sorununu nereden çözebilirim soğutucu değiştirerek mi?

Geri
Yukarı