5600X CPU sıcaklığı 95 derece oluyor

Hi i am Orionn

Hectopat
Daha fazla  
Bugün anakartımda CPU Debug LED'i yandı ve görüntü gitti. İşlemcimi çıkarıp soruna bakmak istedim acaba tellerden birinin eğrilip eğrilmediğine baktım daha sonrasında sorunu çözdüm ve yeni bir termal macun almak için vatana gittim Cooler Master "MasterGel maker" termal macununu aldım ve düzgünce uygulamaya çalıştım. Fakat işlemcim gereğinden fazla ısınıyor. Macunun içinden yedirmek için bir plastik çıkmadığı için başka bir şeyle yapmak zorunda kaldım ve çok düzgün yayamadım sanırım. 4K monitör ve RTX 3080 ile 95 derece CPU sıcaklığı, 72 derece soket sıcaklığı görünüyor. İşlemciyi tekrardan söküp yeniden macun uygulamam mı gerekli yoksa normal mi çözemedim.

Anakart: B550 Tomahawk.
İşlemci: AMD Ryzen 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3080 gamin OC.

Bugün anakartımda CPU Debug LED'i yandı ve görüntü gitti. İşlemcimi çıkarıp soruna bakmak istedim acaba tellerden birinin eğrilip eğrilmediğine baktım daha sonrasında sorunu çözdüm ve yeni bir termal macun almak için vatana gittim Cooler Master "MasterGel maker" termal macununu aldım ve düzgünce uygulamaya çalıştım. Fakat işlemcim gereğinden fazla ısınıyor. Macunun içinden yedirmek için bir plastik çıkmadığı için başka bir şeyle yapmak zorunda kaldım ve çok düzgün yayamadım sanırım. 4K monitör ve RTX 3080 ile 95 derece CPU sıcaklığı, 72 derece soket sıcaklığı görünüyor. İşlemciyi tekrardan söküp yeniden macun uygulamam mı gerekli yoksa normal mi çözemedim.

Anakart: B550 Tomahawk.
İşlemci: AMD Ryzen 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3080 gamin OC.
Boşta mı 95 derece?

Stok fan ise normal kule tipi soğutucu veyahut 240, 360mm sıvı soğutmalar alabilirsin ben Arctic 360mm kullanıyorum yazın 62 dereceydi şu an 52'yi geçmiyor.

Stok fan ise yük altında normal. İyi bir fan almalısınız ve kasanızın hava akışı önemli.

Sharkoon TG6 RGB Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa​

Bu kasayı kullanıyorum.
Boşta mı 95 derece?
Yük altında, 4k da en yüksek ayarlarda oyun oynarken misal gta5
Stok soğutucu ise değiştirmen yararına olur.
Önereceğiniz bir soğutucu var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı