5600X + GTX 950 Valorant düşük FPS

magnifique25

Hectopat
Merhabalar iyi forumlar.
10600KF ve Z490 ikilisini satıp 5600X ve B450-F II STRIX satın aldım.
Daha önce 250'nin altına düşmeyen FPS'im 100'lerde sürünmeye başladı ve G-Sync de açamıyorum artık uygulamadan.
Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar iyi forumlar.
Daha önce 250'nin altına düşmeyen FPS'im 100'lerde sürünmeye başladı ve G-Sync de açamıyorum artık uygulamadan.
Sebebi ne olabilir?
Hocam oyunun optimizasyon sıkıntıları çok var.

Merhabalar iyi forumlar.
Sebebi ne olabilir?

Oyunla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Daha düşük sistemde oynayan arkadaşlarım var böyle bir sorun yok.

Xenon 5460.
DDR2 4 GB RAM.
GT 630.
Sistem ile kuzenim oynuyor bir sorunu yok. Yüksek ayarda 100 FPS civarı.

R7 240 ile GT630 arasında bu kadar performans farkı olduğunu düşünmüyorum. Benim her şeyim en düşükte. Sadece skin kullandığım için materyal kalitesi orta seviyede ve bloom açık. Karşıma adam çıkınca drop oluyor ve vuramıyorum. Drop olmasa bile oyunda akıcılık yok o akıcılığı hissedemiyorum yani. Sırf bu sebepten DDR3 16 GB sisteme geçeceğim.

R7 240 ile GT630 arasında bu kadar performans farkı olduğunu düşünmüyorum. Benim her şeyim en düşükte. Sadece skin kullandığım için materyal kalitesi orta seviyede ve bloom açık. Karşıma adam çıkınca drop oluyor ve vuramıyorum. Drop olmasa bile oyunda akıcılık yok o akıcılığı hissedemiyorum yani. Sırf bu sebepten DDR3 16 GB sisteme geçeceğim.

Ayarları yükseğe alıp bloom kapat. FPS değerlerine bir göz at.

Hemen deniyorum değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim.
Dediğim gibi eğer 10600KF'de düşük fps alıyor olsaydım hiç sormazdım ama insan şaşırıyor daha güçlü bir işlemci ile nasıl fps drop yerim diye.
Bu arada aynı ekran kartını kardeşimin 5600x + B450 Tomahawklı sistemine takınca FPS 300den asagı nadir düşüyor

Yeni konular

Geri
Yukarı