5600X için 1000 TL soğutucu önerisi

Yardımlarınız için teşekkür ederim o parçayı üreticiden isteyeceğim olmazsa yan sanayi ürünlerine yöneleceğim.

Yani tabii ki düşünülebilir ama daha önce hiç sıvı soğutma kullanmadım denemek istedim, aklınızdaki ürünleri yazarsanız daha iyi olur incelemelerini izlemek isterim.

Doğrudur bir aralar sıvı soğutmaları bende araştırıyordum sonra NH-D15 modeli elime geçti Noctua'nın daha da sıvı soğutmayı düşünmedim açıkçası 😄. NH-D15, NH-D14 alabilceğin en iyi modelleri tabii kasana sığarsa yaklaşık 16.5cm yüksekliği oluyor kasada takılıyken. Performans olarak da bazı 360mm sıvı soğutmalarla performansı neredeyse aynı diyebilirim.

Doğrudur bir aralar sıvı soğutmaları bende araştırıyordum sonra NH-D15 modeli elime geçti Noctua'nın daha da sıvı soğutmayı düşünmedim açıkçası 😄. NH-D15, NH-D14 alabilceğin en iyi modelleri tabii kasana sığarsa yaklaşık 16.5cm yüksekliği oluyor kasada takılıyken. Performans olarak da bazı 360mm sıvı soğutmalarla performansı neredeyse aynı diyebilirim.
Bir kaç videosunu izledim gayet başarılı evet ama çok büyük kasama sığacağından emin değilim ve bütçemin biraz üstünde maalesef

Bunlara da hiç güvenesim gelmiyor 3d yazıcıdan çıkarmışlar gibi kaliteli durmuyor gibi sanki :D
Bu kadar sıkıntı etmene gerek yok. Orijinalide sert plastik gibi bir maddeden yapılma. 40 liralık ufak bir parça için kafa yormaya değmez al gitsin sonuçta orijinalide sert plastik bu da sert plastik ne olacak ki en fazla ? Sıvı soğutma olarak bu bütçede Arctic Liquid Freezer II 240mm öneririm. Lian Li Galahad ve bu sıvı soğutucu rakiplerinin epey önünde sıvı soğutuculardır. Lakin Arctic marka sıvı soğutucunun radyatörünün biraz kalın olduğunu duymuştum anakart ve sıvı soğutucunun montajlanacağı üst kısım arasında 4-5 parmak boşluk olmasına özen göster.

Bu kadar sıkıntı etmene gerek yok. Orijinalide sert plastik gibi bir maddeden yapılma. 40 liralık ufak bir parça için kafa yormaya değmez al gitsin sonuçta orijinalide sert plastik bu da sert plastik ne olacak ki en fazla ? Sıvı soğutma olarak bu bütçede Arctic Liquid Freezer II 240mm öneririm. Lian Li Galahad ve bu sıvı soğutucu rakiplerinin epey önünde sıvı soğutuculardır. Lakin Arctic marka sıvı soğutucunun radyatörünün biraz kalın olduğunu duymuştum anakart ve sıvı soğutucunun montajlanacağı üst kısım arasında 4-5 parmak boşluk olmasına özen göster.
Doğru diyorsun orijinalci bir insanım biraz takıntım vardır böyle şeylere mail attım ve sitesinden ürün destek kısmına yazdım 1 hafta içinde geri dönmezlerse veya olumsuz dönüş alırsam sizin dediğiniz gibi o parçayı alırım. benimde aklımda Lian Li Galahad vardı incehesapta 999TL'ye inmişti ama kaçırdık fırsatı belki haftaya yine düşer. Olmadı sizin söylediğiniz soğutucuya göz atarım. Teşekkürler yardımın için.

Geri
Yukarı