5600X için kule tipi soğutucu önerisi

Kendim aynı işlemci için kullanıyorum maksimum yükte 75 üstünü görmedim, memnunum.

benim kasaya olurmu bir de sesi rahatsız ediyorum montajı kolaymı evde yapabilirmiyim

benim kasaya olurmu bir de sesi rahatsız ediyorum montajı kolaymı evde yapabilirmiyim
Gördüğüm kadarıyla 160mm'ye kadar soğutucu yüksekliği destekliyor kasanız. Benim kasa 150mm idi ve soğutucu bulmakta zorlanıyordum o yüzden bu ürünü seçmiştim 145mm uzunluğunda. Yani evet uyar.

Sesini hiç duymadım desem yeridir gayet sessiz çalışıyor.

Montajını ben kendim yaptım ama daha önce hiç yapmadıysanız yanınıza 1 kişi gerekebilir.

Bir de ürünü aldıktan sonra fark etmiştim anakartınızın uygulamasından işlemci sıcaklığınıza göre fanların rengini ayarlayabiliyorsunuz, bu hoşuma gitmişti.

Örn;

45-60 derece arası Koyu Mavi
60-75 arası Turuncu
75 ve sonrası Kırmızı şeklinde ayarladım. Daha kırmızı olmadı.

Gördüğüm kadarıyla 160mm'ye kadar soğutucu yüksekliği destekliyor kasanız. Benim kasa 150mm idi ve soğutucu bulmakta zorlanıyordum o yüzden bu ürünü seçmiştim 145mm uzunluğunda. Yani evet uyar.

Sesini hiç duymadım desem yeridir gayet sessiz çalışıyor.

Montajını ben kendim yaptım ama daha önce hiç yapmadıysanız yanınıza 1 kişi gerekebilir.

Bir de ürünü aldıktan sonra fark etmiştim anakartınızın uygulamasından işlemci sıcaklığınıza göre fanların rengini ayarlayabiliyorsunuz, bu hoşuma gitmişti.

Örn;

45-60 derece arası Koyu Mavi
60-75 arası Turuncu
75 ve sonrası Kırmızı şeklinde ayarladım. Daha kırmızı olmadı.
ilkkez yapıcam ama evde yapablirim değilmi bilgisayarcıya götürmeme gerek yok

Geri
Yukarı