R5 5600X icin oyunda 60-65 derece normal mi?

459349

Decapat
Oyun içi işlemci sıcaklığı 60-65 derece. İyi mi sistemim? R5 5600X, ML240LV2 soğutma.

Not: Oyundayken Dragon Center'dan silent yani sessiz modda kullanıyorum. O da CPU fan için 800 RPM falan oluyor. Kasa fanlarında ise arkada 1 önde 3 fan var. Onlar da 800-900 arası dönüyor. CPB açık ve ıslemcı 4.6 GHz'de çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sıcaklık değerini AMD Wraith Prism ile alıyorum ben. Bende 60-68 arasında değişiyor genelde oyununa göre. Sıcaklık değerleri normal gibi ama daha iyi soğutmasını beklerdim. O sıvı soğutucuyu bir ara ben 5600X ile kullandığımda 55-60 arasında çalışırdı.

Aynı sistemi kullanıyorum o canavarın gücünü neden sessiz modda kullanıyorsun ki ben aynı sistemi aşırı yükte Extreme performansta Full kullanıyorum sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor.

Aynı sistemi kullanıyorum o canavarın gücünü neden sessiz modda kullanıyorsun ki ben aynı sistemi aşırı yükte Extreme performansta Full kullanıyorum sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor.

Extreme performans derken hız aşırtma mı? Ayarların ne? Bir de çok ses yapmıyor mu?

Dostum Extreme performansa alınca fanları fulluyor mü?
Bu havalar için yüksek bence.

Konuda belirttiğim gibi CPU fan 800 RPM de çalışıyor sessiz de yani yoksa normal yani balanced moda alsam 55 60 arası çalışıyor ama benim kulak aşinaligima göre ses oluyor oyzuden sessiz de kullanıyorum. İşlemci de tam performans ta çalışıyor örneğin Forza Horizon 5 işlemci Max 60 dereceyi gördü.

Extreme performans derken hız aşırtma mı? Ayarların ne? Bir de çok ses yapmıyor mu?

Evet hız aşırtma modunda kullanıyorum.
Kasa: MSI MAG Forge 100R.
CPU fan: 2470RPM Core voltage: 1, 18v CPU NB/Soc voltage: 0, 99v.
CPU: 35 derece CPU soket: 32 derece CPU fan kullanımı: %100
SYS fan 1: 1133RPM.
Pump fan: 1235RPM.
Beni rahatsız edecek herhangi bir ses sorunu yaratmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı