5600X için sıvı soğutma önerisi

Arctic Liquid Freezer II 240
SilverStone PF240
Bu iki modele bakabilirsin en çok önerilen ve memnun kalınan modellerdir. Tabi bütçe belirtirsen daha iyi öneriler gelebilir yüksek fiyatlı.

Madem sıvı soğutucu alacaktınız neden fazladan Gamepower hava soğutucuyu aldınız merak ettim? 5600X'ten stok olarak Wraith Stealth çıkmıyor mu zaten?

@ClimpeR Eskiden parça parça toplamak daha ucuzdu şimdi hazır sistemler daha ucuz, criptocular yüzüne.
Böyle bir işlemciye öyle bir soğutucu takmak ta rezidans yapıp musluktan çalayım da az kar edeyim diyen müteahhit işi gibi.

Arctic Liquid Freezer II 240
SilverStone PF240
Bu iki modele bakabilirsin en çok önerilen ve memnun kalınan modellerdir. Tabi bütçe belirtirsen daha iyi öneriler gelebilir yüksek fiyatlı.
Hani kötü demiyorum da bi tane kullanıcı burda mıydı başka bir yerde miydi tam hatırlamıyorum, PF240'a lanet etmiş keşke hava soğutucu alsaydım demiş, neden böyle bir şey dediğini bilmiyorum, ilgimi çekmediği için sormadım ama şimdi siz de atınca aklıma geldi. Arctic'in fanlarını kullanıyorum, kasa fanı, 3 tane fanla komple sistemin ısısı düştü, egzoz olarak kullanıyorum, sadece egzoz fanları full devire alıyorum gözümün önünde işlemci 5 dakikada boştaki sıcaklığı 4-5 derece düşüyor, anakartın sıcaklığı 2-3 derece düşüyor, ekran kartı düşüyor, SSD bile düşüyor yani kasanın içinde girdap oluşturuyor herhalde, öyle bir gürültüsü de yok, ben hayran kaldım o yüzden Arctic tavsiyemdir :)

Kasanın içerisinde hali hazırda 4 fan ile geliyorsa (görselde öyle, gelen ürün nasıldır bilemem) yeni fan ya da sıvı soğutma almadan önce o fanların hızını artırmayı deneyin. Onun haricinde kullandığınız soğutucu çok kötü bütçenize göre orta seviye bir hava soğutucu bile 5600x için iş görecektir önemli olan kasa havadar olsun ve soğutucu işlemciye düzgün temas etsin. Tabi fanlar için söylediğim işlemci soğutucusu içinde geçerli, yenisini almadan önce işlemci fanının devrini artırmayı deneyin, sıcaklıklarda olan değişimi gözlemleyip ona göre karar verin.

Geri
Yukarı