5600X için soğutucu önerisi

Tartışmanıza gerek yok dostlar, benim hatamdı. Ceza almam da yerindeydi, yani bu tip küçük şeylere takılmayalım. Gereğini moderatörler zaten yapacaktır.

Noctua NH-U12S Soğutucusunu önerir misiniz?

Bayramda bir çok yerde indirim vardı şu anda göremedim. Görürsem atarım. Cuma günü incehesap gaming gecesini bekleyin bence o zaman güzel indirimler oluyor. Noctua bence pahalı.
240 mm sıvı soğutuculara bakın derim. Aşağıdaki ürünlerde indirim kovalayabilirsin. Hepsi ara ara senin bütçene inebiliyor.

Arkadaşım 5600X ile bunu kullanıyor .Gayet memnun. Bayramda 730 liraydı.

RGB olmasa da olur derseniz bunu da takip edin ben beğeniyorum Arctic ürünlerini.

Hava soğutma olarak da bunlar yetecektir diye düşünüyorum.

Bu ürüne (SE-234) bir tane de bu fandan alıp takarsanız çok daha iyi olur. Takmasanız da yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu da işinizi görür RGB önemli değil harici fan alıp takmakla uğraşmak istemiyorum derseniz.

Kasasını belirtmesini bekliyorum. Hatta belki RAM'leri yüksek profillidir o yüzden onu bile belirtmesi gerekebilir. İhlal edilen kural var onu belirtiyorum kafan basmıyor mu? Git forum kurallarını oku. İmzayı referans göstermek yasak. Şikayetin varsa git yöneticilere söyle. Sen bugün kasana göre tavsiye alacaksın 2 gün sonra kasanı değiştireceksin ama imzanı güncellemeyi unutacaksın. Sonra birisi merak edip bu konuyu okuyacak demek ki bu kasaya bu soğutucu oluyormuş diyecek vs. Kısacası üzerine vazife olmayan konularda konuşma. Varsa bildiğin söyle geç.
Komplo teorisi kurdun iki dakikada, helal olsun.

Bayramda bir çok yerde indirim vardı şu anda göremedim. Görürsem atarım. Cuma günü incehesap gaming gecesini bekleyin bence o zaman güzel indirimler oluyor. Noctua bence pahalı.
240 mm sıvı soğutuculara bakın derim. Aşağıdaki ürünlerde indirim kovalayabilirsin. Hepsi ara ara senin bütçene inebiliyor.

Arkadaşım 5600X ile bunu kullanıyor .Gayet memnun. Bayramda 730 liraydı.

RGB olmasa da olur derseniz bunu da takip edin ben beğeniyorum Arctic ürünlerini.

Hava soğutma olarak da bunlar yetecektir diye düşünüyorum.

Bu ürüne (SE-234) bir tane de bu fandan alıp takarsanız çok daha iyi olur. Takmasanız da yeterli olacağını düşünüyorum.

Bu da işinizi görür RGB önemli değil harici fan alıp takmakla uğraşmak istemiyorum derseniz.
Önerileriniz için teşekkür ederim, lakin bilgisizliğimden ötürü ben bu markaların neredeyse hiçbirini (Cooler Master hariç) duymadım. Bu markaların soğutucularında problem yaşar mıyım? Ve şu an hava soğutma daha aklıma yatan bir çözüm gibi gelmeye başladı. RGB takıntım da yok zaten, kasam öyle ahım şahım RGB ile donatılmış değil, bir tek ramlerim ve ekran kartım RGB'li o kadar. Onları da RGB var diye seçmedim, öyle denk geldi. Nocuta'nın performansı ve yanında termal macun ile gelmesi beni çok cezbetti. Lakin farklı hava soğutucusu önerilerine de hala açığım, mesela arkadaşım Cooler Master'ın AM3+ için uygun olan (eskiden alındığı için adını bilmiyorum, belki AM4 ile de uyumludur) bir hava soğutucusu kullanıyor. Cooler Master'ın çözümlerini önerir misiniz?

Önerileriniz için teşekkür ederim, lakin bilgisizliğimden ötürü ben bu markaların neredeyse hiçbirini (Cooler Master hariç) duymadım. Bu markaların soğutucularında problem yaşar mıyım? Ve şu an hava soğutma daha aklıma yatan bir çözüm gibi gelmeye başladı. RGB takıntım da yok zaten, kasam öyle ahım şahım RGB ile donatılmış değil, bir tek ramlerim ve ekran kartım RGB'li o kadar. Onları da RGB var diye seçmedim, öyle denk geldi. Nocuta'nın performansı ve yanında termal macun ile gelmesi beni çok cezbetti. Lakin farklı hava soğutucusu önerilerine de hala açığım, mesela arkadaşım Cooler Master'ın AM3+ için uygun olan (eskiden alındığı için adını bilmiyorum, belki AM4 ile de uyumludur) bir hava soğutucusu kullanıyor. Cooler Master'ın çözümlerini önerir misiniz?
Cooler Master'in 120 ml soğutucusunu alacaksanız önermeyiz. Marka değil model bazlı bakın ürünlere. Silverstone gayet iyi bir marka. Arctic soğutucu sektöründe lider denilebilir neredeyse. ID cooling'in çok başarılı hava soğutmaları var. Bizzat SE 224-XT kullanıyorum. R5 2600 ile 4 GHz'de 55 dereceyi geçmedi yükte.

Cooler Master'in 120 ml soğutucusunu alacaksanız önermeyiz. Marka değil model bazlı bakın ürünlere. Silverstone gayet iyi bir marka. Arctic soğutucu sektöründe lider denilebilir neredeyse. ID cooling'in çok başarılı hava soğutmaları var. Bizzat SE 224-XT kullanıyorum. R5 2600 ile 4 GHz'de 55 dereceyi geçmedi yükte.
Yorum ve önerileriniz için teşekkür ediyorum. Sizin ve diğer arkadaşların da önerileri üstüne, kendi baktığım benchmarklara da dayanarak Scythe Fuma 2 (Hava) ve Arctic Liquid Freezer II 240mm (Sıvı) arasında gidip geliyorum. Bu iki markayı da daha önce kullanmadım, hatta soğutucular hakkında hiçbir araştırmam olmadığı için adını ilk kez duydum. Sıvı soğutmaların pompaları arıza çıkarır mı, veya ömrü ne kadardır? İçerisindeki sıvıyı değiştirmek gerekir mi? Bu işlemler zahmetli midir? Scythe Fuma 2 model soğutucu ağırlığı ile B550 Aorus Pro model anakart PCB'sini bükebilir mi? ve son olarak Corsair Vengeance Pro RGB yüksek profilli ramler ile Fuma 2 uyumlu mudur? Yorumlarınız için tekrardan teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı