5600X için stok soğutucu yetersiz

Sürekli kontrol etmek oyun zevkini baltalamıyor mu? Bir yanda sürekli değerlerin olması.

Sürekli açık bırakmıyorum. Yeni bir oyun indirdiğim zaman ayarları yükseğe alıp FPS kısıtlamasını kaldırıyorum ve 30dk boyunca değerler açık bir şekilde oynuyorum. Eğer sıcaklıklarda bir anormallik yoksa başka gün o oyuna girdiğim zaman MSI Afterburner'ı açmıyorum.

İşlemci ne olursa olsun 3, ay da, 6 ay da bir işlemci macunu değiştirmek çok gereksiz bir eylem. İşlemciyi ara sıra, ya da sıkıntı olduğu algılandığı vakit kontrol edilir ve gerekirse test yapılır, sorun varsa değiştirilir. Bir de, illa çok kaliteli macun kullanıp da, bak kaliteli olduğu için sıkıntı olmuyor, kurumuyor örneği de bence doğru değil. Orta kalite bir macun bile yıllarca kurumadan istikrarlı bir performans sağlayabilir. Bu arada o işlemciye güzel bir sıvı soğutma iyi gider.

İşlemci ne olursa olsun 3, ay da, 6 ay da bir işlemci macunu değiştirmek çok gereksiz bir eylem. İşlemciyi ara sıra, ya da sıkıntı olduğu algılandığı vakit kontrol edilir ve gerekirse test yapılır, sorun varsa değiştirilir. Bir de, illa çok kaliteli macun kullanıp da, bak kaliteli olduğu için sıkıntı olmuyor, kurumuyor örneği de bence doğru değil. Orta kalite bir macun bile yıllarca kurumadan istikrarlı bir performans sağlayabilir. Bu arada o işlemciye güzel bir sıvı soğutma iyi gider.
Bir an kendimden şüphe etmeye başlamıştım cevabınız için teşekkür ederim. 3 Ay nedir :D. Technopatın attığı son videodaki sıvı soğutma ın çıkışını bekleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı