5600X ile gelen soğutucu: Wraith Stealth

Prism ile çok iyi deneyimlerim olmadı, ancak Spire'dan acayip memnundum. 5600X, Spire ile soğutabileceği için Spire koymak daha mantıklı olur. Prism'ın fanı çok sesli.
Aslında %70'den sonra sesli oluyor. Şahsi düşüncem BIOS'dan 80 dereceye kadar %70'in üzerine çıkmamasını ayarlarsanız performans olarak tatmin ediyor.

105W TDP'li hatta zaman zaman 135W'a kadar çıkan R7 2700X'ile kullanıyorum BIOS'umun Silent modundan bile düşük devirlerde çalıştırıyorum fanı buna rağmen prime 95 small ftts testinde 69 dereceyi geçmiyor.

Sonuç olarak über performanslı bir fan değil ancak çok premium duruyor bence.

Prism ile çok iyi deneyimlerim olmadı, ancak Spire'dan acayip memnundum. 5600X, Spire ile soğutabileceği için Spire koymak daha mantıklı olur. Prism'ın fanı çok sesli.
Prism, AMD stok fanlarının en tepesindeki model. Fan devri %70-80'leri geçmeden sesli çalışmaz. 5600X ile de söylediğim değerleri geçmez zaten.

5600X işlemciye Xigmatek glace 240mm kullanıyorum. Stok ayarlarda bu soğutucuda yetmiyor. Undervoltlu kullanıyorum işlemciyi. Stok fanı 3500X işlemciye taktık paşalar gibi soğutuyor. Stok ayarlarda 55 dereceyi geçmedi.
Undervolt'a gerek yok ki. Isı 80 civarına gelene kadar undervolt yapmam.

Keşke Spire çıksaydı ya evet... Ryzen 5 olduğu için Prism ve Max'de gözüm yok da X modeli olduğu için Spire olması lazımdı.

Evet fanı yüksek devirde çalışıyor ancak Turbo Moda 64-65 derece üstüne çıkmadım Elle OC'den sonra

Yeni konular

Geri
Yukarı