5600X işlemci sıvı soğutma olmadan yarım performans verir mi?

Öyle bir olay yok. Isınınca biraz frekans düşürür sadece o kadar. Bunu da Curve Optimizer ile UV yaparak bir nebze önleyebilirsin. Mesela kendi 5600X'imi bu şekilde Wraith Prism ile kullanıyorum ve oyunlarda 50 derece civarı geziyor.

Öyle bir olay yok. Isınınca biraz frekans düşürür sadece o kadar. Bunu da curve optimizer ile UV yaparak bir nebze önleyebilirsin. Mesela kendi 5600X'imi bu şekilde Wraith Prism ile kullanıyorum ve oyunlarda 50 derece civarı geziyor.

Çok teşekkürler şu an ne olduğunu anlamadım ama sağ salim PC gelince buradan yazarsam yardımcı olur musun? :D

Öyle bir olay yok. Isınınca biraz frekans düşürür sadece o kadar. Bunu da Curve Optimizer ile UV yaparak bir nebze önleyebilirsin. Mesela kendi 5600X'imi bu şekilde Wraith Prism ile kullanıyorum ve oyunlarda 50 derece civarı geziyor.
Curve optimizer kullanmayı bilmiyorum ben nasıl ayarlamalar yapıyoruz :)

Curve optimizer kullanmayı bilmiyorum ben nasıl ayarlamalar yapıyoruz :)
Peki BIOS'dan oraya nasıl girildiğini biliyor musun? Onu biliyorsan gerisi tamamen senin işlemcine bağlı. Mesela benim işlemcimin silikonu iyi olduğu için o ayarı -30'da sorunsuz kullanabiliyorum. Genelde bu değeri -15 seviyesinde kullanıyor 5600X kullanıcıları.

Peki BIOS'dan oraya nasıl girildiğini biliyor musun? Onu biliyorsan gerisi tamamen senin işlemcine bağlı. Mesela benim işlemcimin silikonu iyi olduğu için o ayarı -30'da sorunsuz kullanabiliyorum. Genelde bu değeri -15 seviyesinde kullanıyor 5600X kullanıcıları.
Biliyorum da nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Gold silikon var benim işlemcimde

Biliyorum da nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Gold silikon var benim işlemcimde
O zaman iyi. Anlatmak yerine video sizi için daha iyi olur diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En son verdiği değeri 30 deneyebilirsin işlemcinin silikonu iyi olduğuna göre.

O zaman iyi. Anlatmak yerine video sizi için daha iyi olur diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
En son verdiği değeri 30 deneyebilirsin işlemcinin silikonu iyi olduğuna göre.
Videoyu gördümde 5600x değil 5900x için anlatıyor ondan uygulamak istemedim

Geri
Yukarı