5600X işlemcili Carbide series Spec-Delta kasaya fan önerisi

Daha fazla  
Carbide Series SPEC-DELTA RGB Mid-Tower ATX kasaya sahibim.
3600 Ti ve 5600X ile kullanıyorum. İşlemci soğutucum ID-Cooling SE-224-XT.
İlk kasam, bu işlerden hiç anlamıyorum.
  • İyi bir hava akışı sağlamak için ne yapmam gerekiyor.
  • Fanları değiştirmeme bir gerek var mı?
  • Yeni fan alıp eklemem iyi olursa eğer hangi modeli önerirsiniz?
  • Fanları nasıl konumlandırsam daha iyi olur?
Önerilerinizi bekliyorum.
Bütçem 500,00 TL.

Fan kapasitesi
Radyatör kapasitesi
4 tane 120 mm RGB fan kasayla beraber geliyor. 3'ü önde 1'i arkada takılı halde.

Öndeki 3 fan içeriye hava çekecek üst ve arkadan tahliye olacak. Bu şekilde konumlandırmak en iyisidir.
Peki üste takmak için 2 tane fan almamı önerir misiniz yoksa gerek olmaz mı? Alacaksam 140 mı yoksa 120 mi almalıyım? Tek yeterli olur mu yoksa ikisini de takayım mı?
Kusura bakmayın çok soru soruyorum.

Peki üste takmak için 2 tane fan almamı önerir misiniz yoksa gerek olmaz mı? Alacaksam 140 mı yoksa 120 mi almalıyım? Tek yeterli olur mu yoksa ikisini de takayım mı?
Kusura bakmayın çok soru soruyorum.

Gerek olup olmadığını anlamak için oyun içi sıcaklık değerlerini bilmek lazım. Kaç derece çalışıyor ekran kartı ve işlemci?

Ağır oyun oynamıyorum, hiç test etme şansım olmadı.

Arctic P12 PWM 163,00 TL
ARCTIC P12 PWM Şeffaf 100,00 TL
Şeffafı ucuz bulmuşken alsam mı?

Hocam sanırım üst kısımda 2 adet boş yeriniz var. Oraya 2 adet kaliteli fan alabilirsiniz. P12 PWM modeli güzeldir bu arada. RGB istemiyorsan. Ama sıcaklık testlerini söylesen iyi olur. Boşuna masraf yapmazsın iyiyse.

Üste iki adet fanın gereksiz olacağını düşünüyorum. Çünkü takılırsa egzoz fan görevi görmeleri lazım ancak hali hazırda öndeki 3 fan, kule tipi işlemci soğutucusu arkadaki egzoz fana tüm sıcak havayı itecektir ve egzoz fan da zorlanmadan dışarı püskürtecektir.

Ayrıca baktığın şeffaf model Almanya'dan geliyor 80 TL kargo ücreti var. SE-224-XT'ye ikinci fanı takabilirsin kutusunda klipsleri var.

Hocam sanırım üst kısımda 2 adet boş yeriniz var. Oraya 2 adet kaliteli fan alabilirsiniz. P12 PWM modeli güzeldir bu arada. RGB istemiyorsan. Ama sıcaklık testlerini söylesen iyi olur. Boşuna masraf yapmazsın iyiyse.
RGB istemiyorum.
Üste iki adet fanın gereksiz olacağını düşünüyorum. Çünkü takılırsa egzoz fan görevi görmeleri lazım ancak hali hazırda öndeki 3 fan, kule tipi işlemci soğutucusu arkadaki egzoz fana tüm sıcak havayı itecektir ve egzoz fan da zorlanmadan dışarı püskürtecektir.

Ayrıca baktığın şeffaf model Almanya'dan geliyor 80 TL kargo ücreti var. SE-224-XT'ye ikinci fanı takabilirsin kutusunda klipsleri var.
Önerileriniz için teşekkürler.
Bence arkadaşların dediği gibi oyun içi ölçümleri yapın sonuçları buraya yazın bakalım.
İhtiyaç varsa zaten model öneririz alır takarsınız.
Denedikten sonra yazacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı