5600X sıcaklık değerleri

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar işlemcim 5600X ve PF240 sıvı soğutma kullanıyorum Warzone de %45 gibi bir performans da 70 dereceleri görüyor biraz fazla gibi geldi size danışmak istedim bana bayağı bir fazlaymış gibi geldi sıvı soğutmaya göre.

Montaj sırasında amd için yapılan girişi ters taktığım için bayağı uğraşmıştım o sıra bakır tabaka da çizik oluştu 10-15 dk da termal macun sürülü kaldı işlemci de acaba bundan kaynaklı olabilir mi?

3700X'im stok soğutucu ile tam yükte 65 derece civarlarında çalışıyor. Sizin bilgisayarınızda bir problem olmalı.

3700X'im stok soğutucu ile tam yükte 65 derece civarlarında çalışıyor. Sizin bilgisayarınızda bir problem olmalı.

3700X stok soğutucu ile tam yükte 65 derece çalışamaz. Bir yanlışınız var. 3600'e bile yetmez stok soğutucu.

Not: Sizinki RGB versiyon mu? İki işlemcinin stok soğutucuları farklı.

3700X stok soğutucu ile tam yükte 65 derece çalışamaz. Bir yanlışınız var. 3600'e bile yetmez stok soğutucu.

Not: Sizinki RGB versiyon mu? İki işlemcinin stok soğutucuları farklı.

Hocam stok fan dediğim içinden çıkan. Wraith Prism RGB modeli yani 3600 işlemcinin içinden başka bir stok soğutucu çıkıyor. Ama benim kasamın her yeri çok hava alıyor o yüzden düşük olabilir sıcaklık değerlerim.

Termal macun olarak PF240'dan çıkan macunu kullandım 10-15 dakika beklemesi veya çizik oluşması bir problem yaratır mı? Ne bileyim 45 kullanımda 70 biraz fazla geldi gözüme.

Merhabalar işlemcim 5600X ve PF240 sıvı soğutma kullanıyorum Warzone de %45 gibi bir performans da 70 dereceleri görüyor biraz fazla gibi geldi size danışmak istedim bana bayağı bir fazlaymış gibi geldi sıvı soğutmaya göre.

Montaj sırasında amd için yapılan girişi ters taktığım için bayağı uğraşmıştım o sıra bakır tabaka da çizik oluştu 10-15 dk da termal macun sürülü kaldı işlemci de acaba bundan kaynaklı olabilir mi?
Hocam aynı işlemci benzer sıvı soğutma ile aynı değerleri alıyoruz. Galiba normal değerler hocam

5600x yüksek performanslı bir işlemci. Kullandığım zamanlarda MSI Coreliquid 360R ile tüm çekirdekler 4.7GHZ'de 65leri rahat görüyordu. Havaların ısınmasıyla beraber 70'lerde kalıyorsa normal gibi. Kasa içi hava akışı, termal macun uygulaması, aio konumlaması, O.C değerleri gibi değişkenler var. İçinize sinmediyse macun, Cooler Master Maker Nano tavsiye ederim. Onun dışında aio'nuzu kasanın önünden soğuk havayı içeri alacak şekilde takmanızı öneririm.

Şu an stres teste başlattım bakalım sonuçlar ne olacak genelde 71-73 arasında oynuyor Maximum 74'ü gördü %50 ile %100 arasında pek ısı farkı olmadı büyük ihtimal fan hızı yavaş çalışıyordu ağır yüke gelmediği için sanırım 74 Max iyi bir seviye.

Yeni konular

Geri
Yukarı