5600X sistem nasıl?

Stok fan yetersiz kalmayacaktır öncelikle, hava sirkülasyonu iyi bir kasa zaten.

İkisini de kullanabilirsiniz, bütçenize göre hava veya sıvı fark etmez fakat kaslı bir hava soğutma almanızı öneririm. Mugen 5, Fuma 2 gibi.

@feahleinda_ 1TB M.2 yerine 500GB SSD ve daha iyi bir kasa tercih edilebilir belki. Ayrıca görüntüsü için MSI 100R seçilebilir.

Stok fan oyunlar için yeterli olacağına emin misiniz ? Herkes yetmez diyor bende bu yüzden niyetlendim. ( Coler master liquid lite ) Gerçekten yeterli olacaksa boşuna masraf etmeyelim.

Bu sistem daha iyi bence. Bir bak istersen
Sistem çok iyiymiş ama PSU biraz riskli, CV serisi çok da iyi değil zaten. 3070 olsaydı mantıklıydı ama 3080'e 650W (12V kanalından 624W) az kalır.

Herkes yetmez diyor ben de bu yüzden niyetlendim. Cooler Master Liquid Lite nasıl?
Yeterlidir. Söylediğiniz sıvı soğutma iyi bir model değil, kesinlikle önermiyorum. 240mm radyatörlüyü mü söylüyorsunuz bilmiyorum ama kaslı bir hava soğutma o sıvı soğutmadan çok daha iyidir.

Sistem çok iyiymiş ama PSU biraz riskli, CV serisi çok da iyi değil zaten. 3070 olsaydı mantıklıydı ama 3080'e 650W (12V kanalından 624W) az kalır.

Yeterlidir. Söylediğiniz sıvı soğutma iyi bir model değil, kesinlikle önermiyorum. 240mm radyatörlüyü mü söylüyorsunuz bilmiyorum ama kaslı bir hava soğutma o sıvı soğutmadan çok daha iyidir.
Peki o zaman. Mugen veya Fuma indirimde denk gelirsem alırım. O zamana kadar stok fan ile devam edeceğim.

Peki o zaman. Mugen veya Fuma indirimde denk gelirsem alırım. O zamana kadar stok fan ile devam edeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende aynı işlemciyi kullanacağım, bu incelemeden ve diğer yorumlarda harici bir soğutucuya en azından 1-2 sene ihtiyacım olmadığına kanaat getirdim

Geri
Yukarı