5600X sistem nasıl?

Aspect987

Centipat
Daha fazla  
Yeni sistem topluyorum kasayı almış bulunmaktayım parçaları tek tek ayrı ayrı satın alıyorum.
Kasa: Corsair iCue 4000X.
Anakart: MSI X570 Tomahawk Wi-Fi.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance 2x8 3200 RGB Pro beyaz.
1 tane 1TB SSD ve 500GB M.2 SSD alacağım.
PSU için daha araştırma yapmadım, önerilere açığım.
Monitör: 144Hz 1ms monitör bakıyorum uzun yıllar kullanabileceğim bir şey olursa güzel olur. Bunun için de önerilere açığım.
Ekran kartını en son yazmak istedim, ekran kartı olarak şimdilik MSI 1660 Gaming X almayı düşünüyorum başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. (6+ ay beni götürmesini istiyorum ondan sonra artık daha güncel bir ekran kartı alacağım zaten. Diğer bileşenlerin modelini düşürüp iyi bir ekran kartı al demeyin çünkü zaten ekran kartını ileride değiştireceğim).
P.S: Bu bilgisayarı hem iş hem oyun için kullanacağım, şimdilik var olan ve oynamayı düşündüğüm oyunlarım: AC Valhalla, Star Wars BF2, RDR2, CoD Warzone. (Mid-High grafikte 1080P oynasam yeter.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok orantısız bir sistem. 10400F alıp 2060 veya 3060 Ti almak daha mantıklı. Bütçe nedir?

Yeni sistem topluyorum kasayı almış bulunmaktayım parçaları tek tek ayrı ayrı satın alıyorum.
Kasa: Corsair iCue 4000X.
Anakart: MSI X570 Tomahawk Wi-Fi.
CPU: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance 2x8 3200 RGB Pro beyaz.
1 tane 1TB SSD ve 500GB M.2 SSD alacağım.
PSU için daha araştırma yapmadım, önerilere açığım.
Monitör: 144Hz 1ms monitör bakıyorum uzun yıllar kullanabileceğim bir şey olursa güzel olur. Bunun için de önerilere açığım.
Ekran kartını en son yazmak istedim, ekran kartı olarak şimdilik MSI 1660 Gaming X almayı düşünüyorum başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. (6+ ay beni götürmesini istiyorum ondan sonra artık daha güncel bir ekran kartı alacağım zaten. Diğer bileşenlerin modelini düşürüp iyi bir ekran kartı al demeyin çünkü zaten ekran kartını ileride değiştireceğim).
P.S: Bu bilgisayarı hem iş hem oyun için kullanacağım, şimdilik var olan ve oynamayı düşündüğüm oyunlarım: AC Valhalla, Star Wars BF2, RDR2, CoD Warzone. (Mid-High grafikte 1080P oynasam yeter.)
İyi mi derken? Keşke benim de olsa.
Çok orantısız bir sistem. 10400F alıp 2060 veya 3060 Ti almak daha mantıklı. Bütçe nedir?
Hocamız demiş zaten diğer bileşenleri düşürüp ekran kartını yükseltmeyin diye.

5600X Şahsen alacak olsam sıvı soğutmada alırdım çünkü hiçbir oyunda 80 derecenin altına düştüğünü görmedim Bu da işlemcinin ömrünü çok kısaltıyor bütçeniz var ise 5600X daha düşükse i5 10400, 10500, 10600 Tercih edilebilir

veya fuma 2.

Kesin bir bütçe söylemeyeceğim çünkü parça alma aşaması 1-2 ay sürebilir elime para geçtikçe hızlıca parçaları alıp bitirmek istiyorum
Toplam bütçe ne kadar? Ayrıca soğutma düşünmüyor musunuz?
Soğutmayı yazmayı unuttum corsairin sıvı soğutmasını almayı düşünüyorum sizin de bildiğiniz 1000-1500tl bandında 240mm olacak şekilde bir sıvı soğutma önerirseniz çok iyi olur:)
5600X Şahsen alacak olsam sıvı soğutmada alırdım çünkü hiçbir oyunda 80 derecenin altına düştüğünü görmedim Bu da işlemcinin ömrünü çok kısaltıyor bütçeniz var ise 5600X daha düşükse i5 10400, 10500, 10600 Tercih edilebilir
Sıvı soğutma da alacağım hocam onu yazmayı unutmuşum...
Nesi orantısız tam olarak anlayamadım?
veya fuma 2.
Crucial ballistix RAM fena değilmiş ama özellikle beyaz olsa kesin alırdım anakart ve ekran kartı dışında çoğu şey beyaz renk kasada ki kasa da dahil fan rgbleri bile beyaz yapacağım siz düşünün :) anakarta gelirsek tanıdığım Bilgisayar konusunda bilgili olan biri bana b550 yerine x570 anakart al dedi uzun yıllar kullanırsın o yüzden X570 tomahawka karar verdim ve kendisi kendisinin neredeyse 3 katı fiyat bandında olan X570 anakartlarla yarışıyor aralarında düşük bir derece farkı çıkıyor

Son düzenleme:
Hocam benim sana bir sistem önerim var ama bütçeni bilmiyorum. En iyisi ben sana kendi sistemimi önereceğim.
Ekran kartı: 2. el Sapphire nitro+ RX570.
İşlemci: Intel 10400F.
Anakart: B460-F GAMING anakart.
PSU: En az 400-450 Watt olacak şekilde (ama kaliteli alman gerek.)
RAM: Corsair, Vengeance alabilirsin fakat RDR2 oynadğın için RAM'i en az 2x8 GB al ve en az 3000MHz al derim.
Kasa zaten almışsın
Monitör: Bende 72Hz var Samsung'un var. Ama 144Hz demişsin. Yani monitörle ilgili pek bir bilgim olmadığı için öneri yapamayacağım.
Ama haberiniz olsun araştırmadım ama galiba benim ki bir tık daha düşük(tam bilgim yok)

Ben sadece CS:GO ve Valorant oynuyorum. CS:GO da ayarlar çok yüksek (4X mxaa ve 72Hz 1080P) şeklinde oynuyorum. FPS'in hiç 150 altına düştüğünü görmedim. 150-200 FPS arası alıyorum. Fakat AWP vs gibi aim haritası gibi atolye haritalarında Max 350FPS'i bile görüyorum.
Şimdiden iyi günlerde kullanın, sağlıkla kalın.

Son düzenleme:
Hocam benim sana bir sistem önerim var ama bütçeni bilmiyorum. En iyisi ben sana kendi sistemimi önereceğim.
Ekran kartı: 2. el Sapphire nitro+ RX570.
İşlemci: Intel 10400F.
Anakart: B460-F GAMING anakart.
PSU: En az 400-450 Watt olacak şekilde (ama kaliteli alman gerek.)
Ram: Corsair , Vengance alabilirsin fakat RDR2 oynadğın için rami en az 2x8 GB al ve en az 3000MHZ al derim.
Kasa zaten almışsın
Monitör: Bende 72Hz var Samsung'un var. Ama 144Hz demişsin. Yani monitörle ilgili pek bir bilgim olmadığı için öneri yapamayacağım.
Ama haberiniz olsun araştırmadım ama galiba benim ki bir tık daha düşük(tam bilgim yok)
Şimdiden iyi günlerde kullanın, sağlıkla kalın.
Ben sadece CS:GO ve Valorant oynuyorum. CS:GO da ayarlar çok yüksek (4X mxaa ve 72Hz 1080P) şeklinde oynuyorum. FPS'in hiç 150 altına düştüğünü görmedim. 150-200 FPS arası alıyorum. Fakat AWP vs gibi aim haritası gibi atolye haritalarında Max 350FPS'i bile görüyorum.
Benim oynadığım oyunlar biraz daha performans oyunları olduğu için bu sistem bana gelmez valorant cs için güzel de diğer oyunlar için düşük kalıyor biraz hem ben 1 kere para verip en az bi 4 yıl kullanmayı düşünüyorum

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı