5600X sistemde oyun içi sıcaklıklar nasıl olmalı?

Abi nasıl PC topluyonuz o sıcaklıklar ne o öyle. AMD Ryzen 7 3800X sistem boşta oda sıcaklığı 22 CPU sıcaklığı 26. FurMark %100 yükte 1 saat çalışma CPU sıcaklığı 68C. Hava sogutma kasa içi 4 adet 14cm 2 adet 12cm Akasa Viper fan.

Core Performance Boost açık mı?
Abi nasıl PC topluyonuz o sıcaklıklar ne o öyle. AMD Ryzen 7 3800X sistem boşta oda sıcaklığı 22 CPU sıcaklığı 26. FurMark %100 yükte 1 saat çalışma CPU sıcaklığı 68C. Hava sogutma kasa içi 4 adet 14cm 2 adet 12cm Akasa Viper fan.
Undervolt yap.

Sen yaptın mı undervolt.

@459349 undervolt yapmanıza gerek yok, sıcaklıklar normal. Kimsenin bilgisayarı 20 derecede çalışmıyor. Sıcaklık test süresi arttıkça artmaz, gpu testi ile cpu sıcaklığı ölçülmez. Bilgisi olmayanları dinlemeyi bırakın.

Soğutucu blok işlemciye tam temas etmiyor olabilir. En ucuz termal macun da aynı işi görüyor demiş olabilirsiniz. Termal macunu çok az veya çok fazla sürmüş olabilirsiniz. Radyatörü işlemciden daha düşük bir seviyeye yerleştirmiş olabilirsiniz.

Wraith Prism ile 5600X kullanıyorum. CPB kapalı, tüm çekirdekler 4GHZ'de ve biraz undervolt ile 50 dereceyi görmüyorum oyunlarda. Fan devri %35 oluyor bu arada maksimum.

Sistem stabilitenizi azaltır, çökme riskini arttırır. (evet çökmese bile riski arttırır) İşlemci zaten iyi sıcaklıklarda ise yapılması önerilmez.
Sistem zaten stabil durumda. Onlarca testten geçti. Otomatiğe bıraksam 1.35-1.40 volt çekiyor ve işlemci 60 dereceleri görüyor. Gayet de önerilir.

abi nası pc topluyonuz o sıcaklıklar ne o öyle. amd ryzen 7 3800x sistem boşta oda sıcaklığı 22 cpu sıcaklığı 26. furmark %100 yükte 1 saat çalışma cpu sıcaklığı 68c. hava sogutma kasa içi 4 adet 14cm 2 adet 12cm akasa viper fan.
undervolt yap.
GPU testi ile CPU'nun soğuk çalıştığını kanıtlamaya çalışmak. Anlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı