5600X sistemde yüksek FPS'e rağmen oyunlar akıcı değil

NiRisai

Hectopat
Herkese selam. Sistem parçaları CPU: AMD Ryzen 5 5600X, anakart: Gigabyte B450M-H, RAM: Corsair 16 GB(2x8), GPU: Sapphire Radeon RX 6600 Pulse ve monitör 165Hz. Şöyle bir sorum var. Valorant oynarken, internet Cafe'de 2060 ve 5600X olan parçalarla oynadığım zaman (144Hz) daha akıcı gelen oyun evde kendi parçalarımla 165Hz de oynarken takılıyormuş ya da düşük FPS gibi hissediyorum. FPS sınırlandırma yaptım ve herhangi düşük FPS sorunum yok ama akıcı şekilde oynadığımı hissetmiyorum. Hangi testleri atmam gerek sorunu nasıl bulabilirim? Adam vuruyorum sanki 80-110 FPS gibi hissediyorum.

Valorantın tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakıp sadece Valorantı açıp ayarlaran NVIDIA reflex ayarını kapatıp deneyimler misiniz? Bir de 512.77 sürücüsünü mutlaka yükleyin eğer 512.59 yüklüyse şuan.

Farklı DP kablosu varsa deneyebilirsiniz.
HDMI ile deneyeyim hocam son çare, diğer arkadaşların dediklerini dikkate alıp.
Valorantın tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakıp sadece Valorantı açıp ayarlaran NVIDIA reflex ayarını kapatıp deneyimler misiniz? Bir de 512.77 sürücüsünü mutlaka yükleyin eğer 512.59 yüklüyse şuan.
AMD kullanıyorum hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı