5600X ve 1070 Gaming X'in sıcaklık değerleri nasıl?

Aliyuksell

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci ve ekran kartımın stok halde sıcaklık değerleri aşağıdaki gibidir. Bu değeler normal mi sizce yoksa fazla mı?

Ryzen 5 5600X boşta 30 - 35 derece yükte 65 - 70 derece.

GTX 1070 Gaming X boşta 30 derece yükte 70 - 75 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet ideal görünüyor.

Kasan, işlemci soğutucun ve termal macunun bir de işlemcinin GHz ve voltaj değerleri nedir? Onları da bilsek iyi olur.

Fabrika verilerine göre bu işlemci ve ekran kartı için sınır 95-100 derece. Ama yine fabrika verilerine göre önerilen sıcaklık 85'i geçmemeli 85 üzeri zararlı. Benim önerim ise 70'i geçmemesi. MSI Afterburner'dan ekran kartı fan devrini manuel e alıp arttırabilirsiniz. 70 geçmesini önermem.

Fabrika verilerine göre bu işlemci ve ekran kartı için sınır 95-100 derece. Ama yine fabrika verilerine göre önerilen sıcaklık 85'i geçmemeli 85 üzeri zararlı. Benim önerim ise 70'i geçmemesi. MSI Afterburner'dan ekran kartı fan devrini manuel e alıp arttırabilirsiniz. 70 geçmesini önermem.
Hocam abarttınız 78 dereceye kadar çıkabilir bence. 85 üstüne çıkmasın zarar görmemesi için. Ayrıca gayet ideal değerler.

Son düzenleme:
İşlemci soğutucu Snowman T6 işlemci macunu Cooler Master MasterGel GHz ve voltaj değerleri stock halde düşürme ya da arttırma yapmadım.

Tamamdır, kasanı bilmiyorum ama iyi bir modelse sorun yok. Sıcaklık değerleri iyi.

Teşekkürler zaten boşta bu değerlerin altına inmek zor değil mi?

Şöyle söylesem yeterli sanırım, R5 3600 kullanıyorum; soğutucum bu ve 32 derecenin altına inemiyorum. Yani evet otomatik ayarlarda biraz zor.

Geri
Yukarı