5600X'e nasıl undervolt yapılır?

443652

Hectopat
Elimde 5600X stok soğutuculu bir işlemci var. 4.15GHz de 79 derece sabit de çalışıyor. Otomatik olarak ben bunu undervolt nasıl yaparım? Kendi AMD Ryzen Master'dan yapmasını bilen varsa yardımcı olabilir mi? Güncelleme yapayım elektrik sorunum da varmış. Elimde 8 pin kablo var fakat 4 pin girişi lazım.

Son düzenleme:
Elimde 8 pin kablo var fakat 4 pin girişi lazım.

Burada demek istediğiniz şey anakartınızda 12 pinlik işlemci güç girişi olduğu fakat sizin sadece 8 pine sahip olduğunuz mu?

Kendi AMD Ryzen Master'dan yapmasını bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Ryzen Master'da ayarlar kaydedilmiyor sanırım benim bildiğim, BIOS'tan undervolt işlemi yapmıştım ben. Anakartınızın modeli nedir?

Burada demek istediğiniz şey anakartınızda 12 pinlik işlemci güç girişi olduğu fakat sizin sadece 8 pine sahip olduğunuz mu?

Ryzen Master'da ayarlar kaydedilmiyor sanırım benim bildiğim, BIOS'tan undervolt işlemi yapmıştım ben. Anakartınızın modeli nedir?
B550 gaming carbon wifi. Pin işini de hallettim. Güç kabloları girmeliymiş. 4+4 şeklinde yapmışlar. İşlemci 80 derecelerde oynuyor :D ama çok da sorun değil.

B550 Gaming Carbon Wi-Fi. Pin işini de hallettim. Güç kabloları girmeliymiş. 4+4 şeklinde yapmışlar. İşlemci 80 derecelerde oynuyor :D ama çok da sorun değil.

İşlemci voltajınız ne kadar? Ayrıca PBO ve CPB gibi ayarlar da açık mı?

Açık. 1.3 voltaj ortalama olarak.

Çok normal işlemcinin bu kadar sıcak çalışması hele stok soğutucu ile. Ayrıca voltaj da yüksek. 1.1v değerlerine getirin BIOS üzerinden. Sonrasında ise soğutucu alın CPB ve PBO açıkken yine sıcak çalışacaktır. Belki PBO ve CPB'yi de kapatabilirsiniz soğutucu montajı yapana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı