5600X sistemde DRAM ve VGA LED yanıyor

Blxxd

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 gündür bu sorunla uğraşıyorum. Internette bulduğum önerilerin çoğunu denedim ama sonuç alamadım. Montajı yaptığımda önce DRAM LED ışığı yandı. Sonra RAM'lerin yerini değişme, tek tek deneme, silgiyle silme vs yaptım, Dual kit RAM'leri yan yana takınca DRAM LED söndü bu sefer VGA LED beyaz yanmaya başladı. DRAM LED yanarken dönen ekran kartı fanları DRAM LED sönünce duruyor ve VGA LED yanmaya başlıyor. Ekran kartını 3kez söküp taktım, BIOS sıfırladım, BIOS güncelledim, cift PCI-e kablosuyla güc verdim değişen bir şey yok. DRAM yanarken ekran kartı fanları çalışıyor, DRAM sönünce duruyor. Ekrana bir an olsun görüntü veremedim Display Port ve HDMI kablo denedim.
  • 5600X.
  • 3070 TUF.
  • TUF B550 mplus mATX.
  • PNY xlr 2x8 3200MHz DDR4.
  • XPG Core Reactor 750W.

Anakartı işlemci için flashback ile güncelledim. Uyumsuzluk var mı emin değilim sorun devam ediyor. Ekran kartını altdaki slota takamıyorum kabloların üzerine geliyor. Ekran kartı fanları açılışta dönüp hemen duruyor ışıkları yanıyor dokunduğumda ısındığını da hissediyorum ama vga led sürekli yanıyor.Çok kötü durum

Ekran kartınızı ve ramınız çıkarın ve temiz sakin bir şekilde takın hem dram ışığı gidecek hem de vga ışığı. Vga ışığının yanmasısın nedeni ekran kartınız tam oturmamış olabilir. Dram ise ram de uyumlu olmayabilir.

Ekran kartınızı ve ramınız çıkarın ve temiz sakin bir şekilde takın hem dram ışığı gidecek hem de vga ışığı. Vga ışığının yanmasısın nedeni ekran kartınız tam oturmamış olabilir. Dram ise ram de uyumlu olmayabilir.
Eski bir ekran kartı bulup taktım ve görüntü geldi.Sorun ekran kartında görünüyor pazartesi günü QP ile iletişime geçeceğim.

Geri
Yukarı