5600XT ile nasıl en yüksek Mh/s değerleri görülür?

bilallll

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF 5600XT ekran kartım var ve mining yapıyorum. 33-34 mhs alıyorum ve bunu OC veya UV yaparak 40'a çıkarmak istiyorum. Nasıl yapıldığını bilmiyorum. Bilgili kişiler yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek saatini maksimum, çekirdek frekansını 1200 MHz, voltajı 700 mV yapıp fanları da kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlarsanız istediğiniz değerlere ulaşabilirsiniz. Eğer kartınız EVO olmayan bir TUF kartsa sakın mining yapmayı denemeyin. Zira belleklerin üzerinde termal ped bile yok, 1 hafta sonra 110 derece olmasından dolayı bozulabilirler.

Başka bir konuda aynı ekran kartına yapan birinden bakarak fotoğraftaki gibi yaptım sıkıntı varsa söyleyebilir misiniz 42 mhs ye çıktı.

Bellek saatini maksimum, çekirdek frekansını 1200 MHz, voltajı 700 mv yapıp fanları da kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlarsanız istediğiniz değerlere ulaşabilirsiniz. Eğer kartınız EVO olmayan bir TUF kartsa sakın mining yapmayı denemeyin. Zira belleklerin üzerinde termal ped bile yok, 1 hafta sonra 110 derece olmasından dolayı bozulabilirler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-15_212322.png
    resim_2021-03-15_212322.png
    188,7 KB · Görüntüleme: 58
Başka bir konuda aynı ekran kartına yapan birinden bakarak fotoğraftaki gibi yaptım sıkıntı varsa söyleyebilir misiniz 42 mhs ye çıktı.
Evet, doğru yapmışsınız her şeyi. Eğer sıcaklık ve güç tüketimini biraz daha düşürmek isterseniz voltaj kilidini açıp 700 mV'a çekebilirsiniz. Bunu yaparsanız güç tüketimi 80-85 Watt'a, sıcaklık da 54 derece civarına düşer diye tahmin ediyorum.

hocam 5600xt dual evo tg6 kartım var. Satılmazsa mining yapmayı düşünüyorum. Ancak voltaj kilidi açılmıyor sanırım bu kartta çünkü 800 den aşağı düşürülmüyor mV değeri. Bu kartlarda voltaj kilidi açılmıyor mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı