5600XT Marvel Spider-Man performansı nasıl olur?

@SeniYazdım bu kadar boş konuşan birisini ilk kez görüyorum. Evet CoD dışında RAM lazım değiller, anakartlara 2 ve 4 RAM yuvasını da süs diye koyuyorlar. Sen vasat performanstan memnun olabilirsin ama başkalarına sebep olma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@SeniYazdım bu kadar boş konuşan birisini ilk kez görüyorum. Evet CoD dışında RAM lazım değiller, anakartlara 2 ve 4 RAM yuvasını da süs diye koyuyorlar. Sen vasat performanstan memnun olabilirsin ama başkalarına sebep olma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Bir daha ezbere konuşanları sallamayın" dedi ya sana orada koptum 🤣

"Bir daha ezbere konuşanları sallamayın" dedi ya sana orada koptum 🤣

Bir de "APU değil GTX 1650" diye geliyor sanki RTX 3060 falan da masaüstünde 5600 XT'nin kaynak tüketimi ile direkt kıyaslayabilelim. Yardımcı olalım açıklayalım diyoruz "Almanya'da millet açmış yeğenim" diyen dayılar gibi cevap veriyorlar. Şu adam dizüstünde kendisi test edip rehber yapmış bir açıp bakalım demiyorlar.

Yanlış anlaşılmasın "GTX 1650'nin çift kanala ihtiyacı yoktur" demiyorum, her sistemin çift kanaldan beslenmesi daha iyidir az veya çok. 3-5 koyup çift kanal RAM yapmak varken neden tek kanal ile sisteme eziyet edesin?

Bir de "APU değil GTX 1650" diye geliyor sanki RTX 3060 falan da masaüstünde 5600 XT'nin kaynak tüketimi ile direkt kıyaslayabilelim. Yardımcı olalım açıklayalım diyoruz "Almanya'da millet açmış yeğenim" diyen dayılar gibi cevap veriyorlar. Şu adam dizüstünde kendisi test edip rehber yapmış bir açıp bakalım demiyorlar.

Yanlış anlaşılmasın "GTX 1650'nin çift kanala ihtiyacı yoktur" demiyorum, her sistemin çift kanaldan beslenmesi daha iyidir az veya çok. Neden tek kanal ile sisteme eziyet edesin?

2 dakika sonra "ekran kartını çıkar" demeye gelebilir. 😥

Yanlış anlaşılmasın "GTX 1650'nin çift kanala ihtiyacı yoktur" demiyorum, her sistemin çift kanaldan beslenmesi daha iyidir az veya çok. 3-5 koyup çift kanal RAM yapmak varken neden tek kanal ile sisteme eziyet edesin?

Kardeşim senin anlamadığın kısım şu çift kanal etkisi işlemci önbelleği isteyen oyunlar yani espor oyunlarında etkili olur story oyunlarında etkisi oyun motoruna göre değişiyor ama genelde az kendim RDR2'den örnek verdim çünkü öyle 4x2 ve 8x2 arasında fark yok aynı şekil GoW da öyleydi şimdi gelip bana yine video atma izlemiyorum çünkü YouTube'deki benchmark kanallarının çoğu fake video atmaya başladı son 2 senedir? Ben kendi ellerimle Afterburner'da ayırntılı test yaptım gerisi beni ilgilendirmez üsttekilerde konuşmaya devam edebilir ban yemek istemiyorum ben konuşsam ağır konuşurum.

Bir de çift kanalı gömmüşüm gibi bir algı oluşturdunuz halbuki öyle bir şey demedim ben dedim ki 8 ile 16 arasında fark yok (çift kanal ve tek kanal kendi arasında ) hemen anlamak istedğinizi anladınız her neyse Almanya'daki dayı olacaksam okeyim ben.

@SeniYazdım 2x4 ile 2x8 GB bambaşka olaylar. Benim burada ilk mesajdan itibaren ele aldığım 1x8 GB yani 64Bit veri yolu beslemesi. Konu sahibinin o donanımla 2x4 GB kullandığına ihtimal bile vermiyorum. 2x4 GB neden hala geçerli ve 2x8 GB'dan farksız gibi diyorsan bu zaten bant genişliğimizin büyüklüğünden kaynaklı çok normal ve biliyorum.

Konu sahibi o sistemi tam kullanamıyor. 1x8 GB tek lastiği inik bisiklet kullanmak gibi çoğu oyunda. Witcher 3'de sorun yaşamaz ama Watch Dogs 2'de ciddi kayıp yaşar. Sisteme bir tane daha RAM eklesin hiç düşünmesin hangi oyun patlar hangisi patlamaz diye.

Ben Ryzen 5 5600 ve RX 5600XT kullanıyorum Very high ayarlarda 1080p 70-100 arası alıyorum bazi yerlerde FPS 60 kadar düşüyor.

Ama RAM 16 GB benimki sizin 8 GB her türlü sorun çıkardır oyleki 12 GB kadar kullanıyordu oyun.

@SeniYazdım 2x4 ile 2x8 GB bambaşka olaylar. Benim burada ilk mesajdan itibaren ele aldığım 1x8 GB yani 64Bit veri yolu beslemesi. Konu sahibinin o donanımla 2x4 GB kullandığına ihtimal bile vermiyorum. 2x4 GB neden hala geçerli ve 2x8 GB'dan farksız gibi diyorsan bu zaten bant genişliğimizin büyüklüğünden kaynaklı çok normal ve biliyorum.

Konu sahibi o sistemi tam kullanamıyor. 1x8 GB tek lastiği inik bisiklet kullanmak gibi çoğu oyunda. Witcher 3'de sorun yaşamaz ama Watch Dogs 2'de ciddi kayıp yaşar. Sisteme bir tane daha RAM eklesin hiç düşünmesin hangi oyun patlar hangisi patlamaz diye.
Zaten haklısın ama benim demek istediğim mesela benim 4x2 yken fpsim 45 ti ram kullanimi 5500mb falandı 8x2 yapınca fps 46 oldu ram kullanımı 8000 üzerine çıktı. Evet ram kullandı ama fpsim aynı dropta yok ve böyle bir sürü oyun oynadim onu demek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı