57.000 TL Dizel Hatchback Araç Önerisi

Juke

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Şuan mevcut olarak elimde 2012 model 1.2 Trendline VW Polo araç var. Aracımdan memnunum ama 3 senedir bende artık değiştirme vaktim geldi. 57 bin TL param var 5 kapı Hatchback bir araç bakıyorum. Model olarak 2012 üstü olması yeterli.

Sizce ne tercih etmeliyim? Aklımda Ford Fiesta var ama kullanıcılar çok memnun değiller. Genelde içi darmış.

Şu sıralar 1.3 CDTI Opel Astra J var ama o araç için de çok hantal diyorlar. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Şuan mevcut olarak elimde 2012 model 1.2 Trendline VW Polo araç var. Aracımdan memnunum ama 3 senedir bende artık değiştirme vaktim geldi. 57 bin TL param var 5 kapı Hatchback bir araç bakıyorum. Model olarak 2012 üstü olması yeterli.

Sizce ne tercih etmeliyim? Aklımda Ford Fiesta var ama kullanıcılar çok memnun değiller. Genelde içi darmış.

Şu sıralar 1.3 CDTI Opel Astra J var ama o araç için de çok hantal diyorlar. Yorumlarınızı bekliyorum.
Dediğiniz gibi Opel Astra biraz hantal. Özellikle kırmızı ışıklardan kalkışta VW Golf ile aralarındaki farkı hissediyorsun. Tam olarak nasıl bir şey istiyorsunuz bilmiyorum.

Yinede önerilerimi yapayım Seat markasının Leon modeline bakabilirsiniz. İçi biraz dar fakat kendi türündeki araçlara göre güzel olduğunu söyleyebilirim. Eğer 57.000 TL üzerine elinizdeki aracın parasınıda ekleyecekseniz VW Golf de bakabilirsiniz.

Dediğiniz gibi Opel Astra biraz hantal. Özellikle kırmızı ışıklardan kalkışta VW Golf ile aralarındaki farkı hissediyorsun. Tam olarak nasıl bir şey istiyorsunuz bilmiyorum.

Yinede önerilerimi yapayım Seat markasının Leon modeline bakabilirsiniz. İçi biraz dar fakat kendi türündeki araçlara göre güzel olduğunu söyleyebilirim. Eğer 57.000 TL üzerine elinizdeki aracın parasınıda ekleyecekseniz VW Golf de bakabilirsiniz.

Yok aracımı sattıktan sonra ki param tahmini 57000 TL. 37.000 TL aracı satacağım 20.000 TL'de kredi çekeceğim.

Aradığım çok büyük özellikler yok. HB olsun dizel olsun km 150 bini aşmamış olsun. Özellik olarak VW Polo konforunu aratmasın kafi. Arkadaşlar Peugeot 308 öneriyolar ama bilemedim.

Yok aracımı sattıktan sonra ki param tahmini 57000 TL. 37.000 TL aracı satacağım 20.000 TL'de kredi çekeceğim.

Aradığım çok büyük özellikler yok. HB olsun dizel olsun km 150 bini aşmamış olsun. Özellik olarak VW Polo konforunu aratmasın kafi. Arkadaşlar Peugeot 308 öneriyolar ama bilemedim.
Dediğim gibi Seat Leon güzel araçtır bir defa binmiştim. Sanırsam 2015 modeldi. Ben vaktim olunca size birkaç link atarım.

Seat Leon için ilanlara biraz baktım. Aslında pazarlık ile 57.000 TL civarına gelecek birkaç ilan var fakat hem 2012 model altı hem de hasar kaydı mevcut. Biraz daha araştırmaya devam edeceğim.

CDTI motor hantal değil. VW'ler çok seri. TDI motorlar aşırı seri ve CDTI ile karşılaştırmak yanlış olur. CDTI motorlar hantal değil. Biz de 2013 Corsa kullanmıştık CDTI. Zaten dizel araçların çekişi kuvvetli olur. Astra J deneme şansınız varsa CDTI motorları denemenizi öneririm. Güzel araçlar. Ancak iç dizaynı, konsolu bana çekici gelmiyor. Eski araçlar gibi. Cruze'lar ile birçok parçası aynı, ancak Cruze'lara göre daha dar araçlar. Abimde Cruze var şu an. O yüzden Astra J'ye binince pek hoşuma gitmemişti. Ancak denemenizi öneririm, araç güzel. Seat Leon'un fiyatını hak etmediğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı