5700 XT İçin Hangi Model Tercih Edilmeli?

Mayonez04

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartı için 5700xt ye karar kıldım ve bunca zaman sabrettim ama galiba en zor yerlerden birine geldik. Hangi custom model 5700 XT için daha iyi MSI mech mi, MSI evoke mi, Sapphire Pulse mu? Red devili alacak her bütçe yok hem de bekleyecek zamanım yok bu yüzden bu ürünler arasında F/P olarak hangi modeli önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Pulse değilde, -eğer Sapphire alırsanız- Nitro serisini tavsiye ederim. Pulse biraz kısa ömürlü sanki? Şimdi soruya gelirsek, bende o kadar bütçe olsa Strix modelini alırım. Neden mi? Diğerlerine göre daha estetik, daha serin ve -bana göre- bileşenleri biraz daha kaliteli. MSI alamaz mısınız? Elbette alırsınız ama Strix işte. :D Adı bile güzel, "Strix." :)

Pulse değilde, -eğer Sapphire alırsanız- Nitro serisini tavsiye ederim. Pulse biraz kısa ömürlü sanki? Şimdi soruya gelirsek, bende o kadar bütçe olsa Strix modelini alırım. Neden mi? Diğerlerine göre daha estetik, daha serin ve -bana göre- bileşenleri biraz daha kaliteli. MSI alamaz mısınız? Elbette alırsınız ama Strix işte. :D Adı bile güzel, "Strix." :)
Strix modelinin AMD tarafında sıkıntılı olduğu söyleniyor.

500 serisi sorunlu galiba.. Isınma sorunu yok ama Coil Whine olabilir. Zaten Coil Whine güçlü her kartta sık rastlanan bir şey. Onun dışında kronik bir sorununu duymadım. Zaten her kartta olacak diye de bir şey yok. ;) Arada denk gelir. :D Coil Whine bile çok sık rastlanan bir şey değil.

O Evoke tasarımı o 50.yıl özel Evoke varya o.
O çok güzel işte :)
images-4.jpeg

Mech modeli Nvidia tarafındaki Ventus modelinin bir benzeri gibi.

asus için 3 fanlı olmasına rağmen diğerlerinden daha çok ısınıyor gibi bir şeyler okumuştum benim için en önemlisi soğutma onda da net bir karşılaştırma bulamıyorum

Arkadaşlar neden Sapphire Pulse kısa ömürlü bilgilendirir misiniz? O kartı düşünüyorum bende. Evoke ve Mech (GP olmayanları) pcb'si sorunlu zaten termal padleri sıkıntı bundan dolayı alabilieceğim 2 tane model kalıyor ya MSİ GAMİNG X alacağım(daha fazla ödeyerek mix 500-550) ya da gidip misler gibi pulse alacağım. Çok kararsızım düşündüğüm model RX 5700 XT'dir

Yeni konular

Geri
Yukarı