5700 XT Sistem takılıyor

Daha fazla  
Beyler bilgisayarımda enteresan bir sorun var açıkcası bir türlü halledemiyorum, sizlere danışmak istedim.
Hatta daha önce bir konu daha açtım, sürücü güncelleme ile alakalı acaba dedim sürücüleri mi unutmuşum ancak sorun bu değilmiş.

Problem ise şu;
Sistemim hiçbir koşulda stabil değil. Mutlaka Chrome'da işte YouTube'da takılmalar oluyor. Bazen oyunlarda takılmalar oluyor. İşin enteresan yanı ise clanımda bir arkadaşım var onunla neredeyse sistemlerimiz aynı sadece benim ekran kartım AMD onun ki NVIDIA bende olan sorunların hiçbirisi yok. Ve ben bu bilgisayarı yeni aldım.
Ben beklerdim ki sorunsuz stabil bir sistem olsun ancak böyle bir problem var. Sorunun kaynağını nasıl bulabilir, görebilirim?
AMD ekran kartı almak gerçekten hata mıdır? (Soracak olanlar için pandemi sürecinde maalesef NVIDIA markası için güçlü bir kart bulamadım.)

Ekran kartı sürücüsü: 20.9.1.

Tüm çözümleri not alıp tek tek deneyeceğim.

Anakart: Z390 AORUS MASTER
İşlemci: i9 9900K
Güç Kaynağı: TX750M
Ekran Kartı: AMD 5700 XT
Sıvı Soğutma: Corsair Hydro 360mm
RAM: GSKILL 3600Mhz 16CL
SSD: 2X 960 GB 3480 Okuma 3000 Yazma
HDD: 2X 2TB 7200RPM

Not: Daha öncede konu açtım ancak pek bir yanıt alamadım.
Eğer bir sonuç alamazsam buradan da servise göndereceğim.

GPU kullanım oranlarının anlık yüzde 10'lara kadar düşmesi ve sonucunda takılmalar.Oyunlarda Stuttering Sorunu - Technopat Sosyal
Böyle bir konu var ve Intelligent standby list cleaner v1.0.2.2 Released bu program önerilmiş bir göz atın isterseniz.
Benim FPS düşmüyor özellikle LOL oynarken FPS yüksek 300-400 arası bazen 600-700 oluyor. İşte çok fight olursa falan 100-200 arası oluyor. Ancak FPS yüksekken böyle takılmalar yaşıyorum.
Ekran kartınızda kullandığınız sürücü nedir? Bende RX 5700 var ve kesinlikle beta driver tavsiye etmiyorum. Çok sorun yaşadım ve 19.küsür sürücülere geri döndüm.

Katılıyorum. AMD ekran kartlarının sürücüleri stabil değil.

Katılıyorum. AMD ekran kartlarının sürücüleri stabil değil.
20.9.1 sürümündeyim şuan.
Ramler kaç gb onu yazmamışsınız?
Kusura bakmayın gözümden kaçmış. GSKILL 3600Mhz 16CL 2x8 16GB
Bu arada ufak bir sorum olacak tüm bu sorunların sebebi ekranım olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı