Çözüldü 5700 XT sistem yükseltmesi sonrası no signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

küçükspart

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Bu hafta kendime bir sistem güncellemesi yaptım. Halihazırdaki sistemim şu:

GPU: RX 5700 XT.
CPU: R7 2700X.
Anakart: ASUS Prime B450M-K
RAM: 16 GB 3000 MHz.
PSU: 600 watt Bronze 80+

Şimdi ben bu sistemde anakart, işlemci ve RAM'lari değiştirdim, çıkan parçalarla da yeğenime bir sistem kurdum. Yeni parçalarla kurduğum sistem şöyle:

GPU: RX 5700 XT.
CPU: R9 5900X.
Anakart: Gigabyte B550 Gaming X
RAM: 32 GB 3200 MHz.
PSU: 600 watt Bronze 80+

Şöyle bir sıkıntı mevcut, sistemi kurdum her şeyi yerli yerine taktım, elektriği verdim, çalıştırdım, tüm ışıklar yanıyor, fanlar dönüyor ancak ekranda no Signal yazıyor. Tüm parçaları tek tek söktüm taktım, kabloları söktüm taktım hala sonuç aynı. Dedim ekran kartına mı bir şey oldu acaba, yeğenime aldığım 6500 XT'yi taktım sonuç yine aynı. Dedim RAM'larda mi sıkıntı var acaba, eski RAM'lari taktım sonuç yine aynı. Dedim aldığım işlemci mi bozuk acaba aldığım 5900X i eski B450 anakartıma taktım açıldı çalışıyor, gördü işlemciyi. Aldığım RAM'lari eski anakarta taktım çalışıyor aynı şekilde. Geriye bir tek anakart kalıyor, sizce anakart mı sıkıntılı. Ama bütün ışıklar yanıyor her şeye elektrik geliyor, fanların hepsi dönüyor ancak no Signal. Şu an yeğenime kurduğum PC'den yazıyorum onda her şey stabil.

Ne gibi bir sorun yaşamış olabilirim bir fikri olan var mı? PSU mu yetmedi acaba dedim, ancak RX 5700 XT çıkartıp 6500 XT gibi yarısından daha az güç harcayan bir kartı taktım yine açmadı. Ki 2700X ile 5900X TDP değerleri aynı 105 watt. PSU kaynaklı olduğunu çok sanmıyorum o yüzden. Sabah çalışıyordu ne olacak da sistem güncellemesinden sonra bozulacak. Yanıtlarınızı bekliyorum, lütden bilen birisi yardımcı olsun.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm. Q-flash ile güncelledim Biosu açıldı PC. Meğerse update bitmeden açmaya çalışmışım ilk denememde. Teşekkürler cevaplar için.
Bios güncellemesi yaptınız mı ?

Geri
Yukarı