5700 XT vs. 2060 SUPER

En iyi ve en kötü 5700 XT'ler:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Listeye göre;
Genel anlamda en iyi size önerdiğim Gigabyte Gaming OC ve Sapphire Pulse

En iyi soğutma sahip modeller; Nitro+ ve Powercolor Red Devil

En değişik özelliklere sahip olan; ASRock Taichi

En kötüleri; MSI EVOKE OC ve XFX Thicc Ultra II

Son düzenleme:
Kasam sanırım iyi Dark N10 Pro kasa 5 adet 120 mm fan mevcut ve mesh kasa ve kullandığım oda ise serin devamlı.

Zaten ben bu sıcaklıkları ay başında görmüştüm 2K'da kabul edilebilir değerler diye düşünüyorum.
Kasam sanırım iyi Dark N10 Pro kasa 5 adet 120 mm fan mevcut ve mesh kasa ve kullandığım oda ise serin devamlı.

Bu arada PSU'nuz sanırım 600W 5700XT'de sorun çıkarabilme ihtimali olabilir.

Ben yakı

Selam arkadaşlar, biliyorum hem NVIDIA hem de AMD tarafında ciddi bir rekabet var. Ve yakın bir zamanda AMD'de 6000 serilerini çıkaracakmış. Bekleyeyim diyorum ama mevcut kart artık ömrünü tamamladı. Ekte ki kartlar hakkında fikri tecrübesi olan varsa yazabilir mi? Daha evvel 5700 XT'lerde kaldı aklım ama driver sorunları vs. derken RTX 2070 ve RTX 2070 Super'e kaydım gibi sanki ama aralarında nereden baksanız 1.000 TL gibi bir fark var. Ne yapsam karar veremedim. Döviz de aşırı yükseliyor bu aralar.

Teşekkürler.
Ben yakın zamanda Msi 5700XT Gaming X modelini aldım ve ekran kartı arızalı çıktı servise yolldadım değişim onayı geldi yeni gelen ekran kartı da hata verdi ama bu olay aşırı anormal bir durum arka arkaya gelen iki ekran kartının hata vermesi başıma geldiği için belirteyim dedim ama 2060Super ile 5700Xt arasında kaldıysanız kesinlikle 5700Xt yi seçin aralarında performans olarak ciddi fark var. Ayrıca vatanda şu an kullandığım ekran kartı olan Asus dual 2070 Super Advanced edition 4990 lira civarında. 2070 Super 5700Xt ye göre daha ferformanslı bir kart ve driverleri amd ye göre bi nebze de olsa daha iyi bütçemi aşabilirim derseniz bu ekran kartını öneririm.
5700 XT 2070S ve 2080 arası bir kart. RTX derdiniz yoksa düşünmeden RX 5700 XT
2070Super 10 oyundan 7 sinde 5700XT den daha iyi performans veriyor. 2070 ile karıştırmış olmayasınız?

Zaten ben bu sıcaklıkları ay başında görmüştüm 2K'da kabul edilebilir değerler diye düşünüyorum.

Bu arada PSU'nuz sanırım 600W 5700XT'de sorun çıkarabilme ihtimali olabilir.

Evet 600W 80+ Aerocool sorun çıkarmaz inşallah olmadı 1200W coller Master var boşda onu takarım.
Ben yakı.

Ben yakın zamanda MSI 5700XT Gaming X modelini aldım ve ekran kartı arızalı çıktı servise yolldadım değişim onayı geldi yeni gelen ekran kartı da hata verdi ama bu olay aşırı anormal bir durum arka arkaya gelen iki ekran kartının hata vermesi başıma geldiği için belirteyim dedim ama 2060 Super ile 5700XT arasında kaldıysanız kesinlikle 5700XT'yi seçin aralarında performans olarak ciddi fark var. Ayrıca Vatan'da şu an kullandığım ekran kartı olan ASUS Dual 2070 Super Advanced Edition 4990 lira civarında. 2070 Super 5700XT'ye göre daha ferformanslı bir kart ve driverleri AMD'ye göre bir nebze de olsa daha iyi bütçemi aşabilirim derseniz bu ekran kartını öneririm.

2070 Super 10 oyundan 7'sinde 5700XT'den daha iyi performans veriyor. 2070 ile karıştırmış olmayasınız?

Çok kötü bir durum olmuş sizin açınızdan her şeyde bir hayır vardır.

Ben RTX 2060 öneririm AMD kartların sıkıntıları malum ama eğer RTX on oyun oynamak istiyorum gibi bir takınıntınız yoksa ve AMD kart riskini kabul ediyorsanız kesinlikle RX 5700 XT.

En iyi ve en kötü 5700 XT'ler:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Listeye göre;
Genel anlamda en iyi size önerdiğim Gigabyte Gaming OC ve Sapphire Pulse.

En iyi soğutma sahip modeller; Nitro+ ve PowerColor Red Devil.

En değişik özelliklere sahip olan; ASRock taichi.

En kötüleri; MSI evoke OC ve XFX thicc Ultra II.

Bu modeli de epey uygun bir fiyatlı görünüyor üstelik 3 fanlı ve ASRock anakartları fena değiller ekran kartında da iyilerse olabilir mi acaba?
Ben RTX 2060 öneririm AMD kartların sıkıntıları malum ama eğer RTX on oyun oynamak istiyorum gibi bir takınıntınız yoksa ve AMD kart riskini kabul ediyorsanız kesinlikle RX 5700 XT.

Teşekkürler RTX gibi bir derdim yok. Ve RTX teknolojisinininde tam olarak oturduğunu düşünmüyorum daha zamanı var bence. Bakalım biraz da şans hepsi RTX 2080'de alsan üretimde bir hatası vs olabiliyor. Bakalım kısmet.

Bu modeli de epey uygun bir fiyatlı görünüyor üstelik 3 fanlı ve ASRock anakartları fena değiller ekran kartında da iyilerse olabilir mi acaba?

Bir videoda bu modelin 90 dereceye çıktığını söylemişti biri, Teknobiyotik'ten sistem almış ama kartı çok sıcak çalışıyor diye geri göndermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı