5700XT oyunlarda pixellenme sorunu

Mertttt

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 5700XT ekran kartı kullanıyorum. Çoğu oyunda ağaçların arasına girdiğimde gölge kısımları pixel pixel görünüyor veya uzun çiçeklerin içine girdiğimde. Aynı oyunu GTX 1650 ile denedim bir problem olmuyor.

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan destek bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıda 1650 ile denedim yazdım ama laptop denedim Arma 3 bunlardan biri, inşallah monitördür sorun fotoğraf paylaşacağım şimdi.
İki oyundan görüntü ekledim. Tropico suda bulunan gölgeye bakarsanız nokta nokta görünüyor. PUBG'de ise saç kısımlarında var. Arma 3 oyunundan görüntü almadım akşam eve geçtiğimde çekip paylaşacağım.
Alakası olmayabilir benim monitörümde de aynı sorun RDR 2'de falan bulu.

Alakası olmayabilir benim monitörümde de aynı sorun RDR 2'de falan bulunuyor.

Sizde bulunan sıkıntıyla aynı mı?

Dosya Ekleri

• tropico.jpg
    tropico.jpg
    160,9 KB · Görüntüleme: 25
  • Pubg.jpg
    Pubg.jpg
    226,7 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Yukarıda 1650 ile denedim yazdım ama laptop denedim Arma 3 bunlardan biri, inşallah monitördür sorun fotoğraf paylaşacağım şimdi.
İki oyundan görüntü ekledim. Tropico suda bulunan gölgeye bakarsanız nokta nokta görünüyor. PUBG'de ise saç kısımlarında var. Arma 3 oyunundan görüntü almadım akşam eve geçtiğimde çekip paylaşacağım.

Sizde bulunan sıkıntıyla aynı mı?

Evet aynısı ama GTA 5'de ya da RDR2'de yaşıyorum diğer oyunlarda göremedim.

Garip bir durum var TV'ye bağladım, önce 1080P ile denedim yine aynı sonra 2K'ya aldım biraz azaldı 4K'ya alınca o pikselleşme gitti TV ekranı büyük, olabilir belki 1080'de ama monitör 24 inch sonuçta .Piksel olmayan fotoğraf 4k

Dosya Ekleri

• IMG_20201020_192310.jpg
    IMG_20201020_192310.jpg
    237 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20201020_192222.jpg
    IMG_20201020_192222.jpg
    237,9 KB · Görüntüleme: 17
Garip bir durum var TV'ye bağladım, önce 1080P ile denedim yine aynı sonra 2K'ya aldım biraz azaldı 4K'ya alınca o pikselleşme gitti TV ekranı büyük, olabilir belki 1080'de ama monitör 24 inch sonuçta. Piksel olmayan fotoğraf 4K.

Aynı şey bende de var TV'de sorun olmuyor anlayamadım gitti ama Radeon ayarlarından oyun modunu seçince iyi oldu.

Ben tekrar VSR modunu açtım, 4K'ya aldım monitörden sorun yok ekran kartında problem olsa her ölçekte yapması gerekir diye düşünüyorum inşallah yazılım proble midir?

Geri
Yukarı