5800 sistemin sıcaklık değerleri normal mi?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topladımda test yapmak istedim ama sonuçlar bana anormal geldi. Tmpın diye bir şey var ne olduğunu bilmiyorum en çok ısınan o olmuş. Rica etsem yorumlayabilir misiniz? Biri yük altındayken biri boştayken resimler.

Boştayken bile 79-0 derece olması beni korkuttu. Acaba bağlantıları yanlış mı yaptım?

Not: herhangi bir oc işlemi yapmadım

Dosya Ekleri

• IMG_20211029_004247.jpg
    IMG_20211029_004247.jpg
    57,9 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20211029_004108.jpg
    IMG_20211029_004108.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 69
Nasıl bir soğutucu kullanıyorsunuz?
Bu kadar yatırım yaptıktan sonra sıvı soğutma olması kendi fikrimce şart olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırdım ciddiye almayın deniyor. O tmpınler anakart ısı sensorleri yanlış yorumlanmış olabilir testi programı kapatıp tekrarlayın derim. Overclock var ise onu gözden geçirin.

Overclock yapmadım hocam. Diğer diğerlerin düşük olup tmpin değerlerinin yüksek olması korkuttu. Cevabınız için teşekkür ederim ama bu konu ile alakalı daha tecrübeli biri açıklama yaparsa çok sevinirim. Saygılar

Stressiz testine sokun ve 85 derecesi geçmezse korkmayın. 5000 serisi Ryzen işlemciler güçlü ama birazcık sıcak çalışıyor. 5600X ile bu yüzden overclock bile yapamadım. PBO açık şekilde kullanıyoruz.

5800X kullanıyorum ve NZXT X63 ile beraber, termal macunu hangi marka kullandın bilmiyorum onu bir kontrol et belki tam oturmamıştır soğutucu.

Stressiz testine sokun ve 85 derecesi geçmezse korkmayın. 5000 serisi Ryzen işlemciler güçlü ama birazcık sıcak çalışıyor. 5600X ile bu yüzden overclock bile yapamadım. PBO açık şekilde kullanıyoruz.
5800X kullanıyorum ve NZXT X63 ile beraber, termal macunu hangi marka kullandın bilmiyorum onu bir kontrol et belki tam oturmamıştır soğutucu.
Termal macunu kaliteli kullandım hocam. Sıvı soğutucununda tam oturduğundan eminim. Değerler yüksek mi demek istiyorsunuz ?

Sıcaklıklar anakart sensörleri ile ilgili olduğu için anakart modelinizde ki tmpin sıralamasına göre nerede ısınma olduğunu öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı