5800X için 240mm vs 360mm soğutma

Yang Mills

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Tokyo
Daha fazla  
Öncelikle tekrardan merhabalar. Ben sessizlik odaklı sistem istediğim için çok araştırma yapıyorum ve her seferinde üzülüyorum. Sessiz dediğimiz kasalar hep desteksiz çıkıyor. 5800X ile kullanacağım için iyi ve sessiz olmalılar.
Sessizlik odaklı TUF LC240 almak istiyorum. 360mm ROG modelleri hakkında bilgi yok ve onun fanları için 36 dBa denmiş. TUF LC240 için 28 dBa denmiş.
Oyun testlerinde CPB açık 50 derecelerde. Render testinde tahminen 70 derece olur diye düşünüyorum.
Baktığım testler;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

360mm için aklımda bir fikir yok. 1750 TL kadar verebilirim. İki isteğim var, biri sessiz olması diğeri oyun testinde 65 derece altı olması.

Arkadaş için sessizlik önemli bir kriter. Pf serisinin fanları çok sessiz değil diye biliyorum.

Corsair H150I Capellix iCUE üzerinden gerektiğinde Zero RPM moduna bile girebiliyor. Balanced-Extreme ve eğer isterse kolaylıkla iCUE üzerinden Custom fan profili + pump profili dahi yapabilir :)

Corsair H150I Capellix iCUE üzerinden gerektiğinde Zero RPM moduna bile girebiliyor. Balanced-Extreme ve eğer isterse kolaylıkla iCUE üzerinden Custom fan profili + pump profili dahi yapabilir :)
2000 TL'den 1750 TL'ye inmesi pek mümkün değil sanki. Soğutma performansı çok iyi değilmiş yine. Ses testlerinde geride kalmış. Zero RPM moduna inmesi iyi.

H150i üzmez. X73 buda üzmez. Sessiz modellerdir. Yazılım desteği iyi olan bir marka almanı öneririm ses takıntın varsa. Kasa modelin nedir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
H150i üzmez. X73 buda üzmez. Sessiz modellerdir. Yazılım desteği iyi olan bir marka almanı öneririm ses takıntın varsa.
X73 güzel ama biraz RGB olsun istiyordum. Ses testinde quiet modunda LC240'dan daha sesliymiş. Soğutma performansı çok iyiyse bakabilirim. 5800X ile Cinebech R15'te 75 derece oluyormuş. H150i hakkında hiçbir test bulamadım. H150i'ye bi' yaklaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı