5900X 3080 16 GB RAM sistem açılırken CPU fan error hatası veriyor

cgty5353

Hectopat
İyi günler herkese. Windows 10 bilgisayarımı temiz kurulum ile Windows 11 yükselttim sonrada BIOS güncelledim. Normalde PC de hiçbir sorun yokken kasmaya başladı PC açılırken CPU fan error hatası vermeye başladı. Kasma her zaman olmuyor arada yapıyor ve bazen PC kendine reset atıyor. Windows 10 geri dönmeme rağmen sorun devam ediyor yardımcı olabilecek olan var mı?

Not: Sistem driverler falan hepsi güncel. BIOS eski sürüm yükledim tekrar ama sorun devam ediyor.

İyi günler herkese. Windows 10 bilgisayarımı temiz kurulum ile Windows 11 yükselttim sonrada BIOS güncelledim. Normalde PC de hiçbir sorun yokken kasmaya başladı PC açılırken CPU fan error hatası vermeye başladı. Kasma her zaman olmuyor arada yapıyor ve bazen PC kendine reset atıyor. Windows 10 geri dönmeme rağmen sorun devam ediyor yardımcı olabilecek olan var mı?

Not: Sistem driverler falan hepsi güncel. BIOS eski sürüm yükledim tekrar ama sorun devam ediyor.

Fanı falan kontrol et ısınmaya falanda bak.

BIOS sürümünü geçmiş sürüm yükledim fan hatası vermiyor artık zaten BIOS'ta bir sıkıntı olmuş olabilir mi PC'yi etkileyen oyunlarda FPS düşmesi olmuyor normal masaüstünde oluyor reset falan atıyor kendi kendine

Kullandığınız anakart ve sorunlu BIOS sürümü nedir başkalarının başına da gelmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı