5900X için 1000 TL altı soğutucu önerisi

NS Studio

Hectopat
5900X için stock ayarda kullanmaya uygun bir soğutucu önerir misiniz?

Kullanım senaryom:

• H500 kasam var.
  • OC yapmayı düşünmüyorum.
  • Render aldığım zamanlar olacak uzun süre tam yüke maruz kalacak.
  • Evim ortalama bir oda ve Kayseri ikliminde yaşıyorum. (şu an İstanbul'dan daha sıcak)

Beklentilerim:

• Sessiz olması.
  • Ucuz olması.
  • Uzun ömürlü olması.
  • Sıvı soğutma daha iyi gibi ama hava soğutma önerisini de değerlendirebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Bütçe maksimum 1500 bin ama mümkünse 1000 lira civarında halletmek istiyorum. Diske de para kalsın

Son düzenleyen: Moderatör:

Maksimum performans alabileceğin sıfır soğutucu bu olurdu. Kaliteli bir termal macun da destek olacaktır:

Bütçeyi arttırmanız lazım.

Maksimum performans alabileceğin sıfır soğutucu bu olurdu. Kaliteli bir termal macun da destek olacaktır:

O işlemci için soğutmaya daha fazla bütçe ayırmak mantıklı olur. Hava soğutma olarak deepcool AK620 var.

Ninja 5 veya Mugen 5 hakkında ne düşünüyorsunuz. AK620 hiçbir yerde kalmamış bu arada.

Ninja 5 bütçeni aşıyor ama Mugen 5 de fena değildir. Her türlü Push-Pull şeklinde çift fanlı kullanman gerek ama tam performans alabilmen için.

Ninja 5 bütçeni aşıyor ama Mugen 5 de fena değildir. Her türlü push-pull şeklinde çift fanlı kullanman gerek ama tam performans alabilmen için.

Ninja 5'e zorlarım kendimi Mugen 5 gördüğüm kadarıyla stock kullanıma bile yetmiyor. Ninja 5 ile nh 15D arasında pek fark yok değecek bir şey mi acaba? Şu an en sıcak ninja 5'teyim ama şöyle ki sıcak çalışsın sessiz olsun kafasında üretilmiş sanırım, bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? 80'lerin altına inmiyor mu bu işlemci?

Yeni konular

Geri
Yukarı