5900X için 1000 TL altı soğutucu önerisi

Ben ID-Cooling ürünleri kullanmış biri olarak onu daha çok tercih ederdim. Isınma konusunda da BIOS'ta bazı ayarlar yapılıyor. Onarla da birlikte ve kaliteli bir macunla bir nebze olsun işlemciyi kontrol altında tutabilirsin ama o işlemci için 280-360mm sıvı soğutmalar tercih ediliyor genelde.

Ben ID-Cooling ürünleri kullanmış biri olarak onu daha çok tercih ederdim. Isınma konusunda da BIOS'ta bazı ayarlar yapılıyor. Onarla da birlikte ve kaliteli bir macunla bir nebze olsun işlemciyi kontrol altında tutabilirsin ama o işlemci için 280-360mm sıvı soğutmalar tercih ediliyor genelde.

Kasam 240 mm destekliyor Max. Bütçemi biraz daha artırabilirim 1000 lira olmak zorunda değil. Yeter ki stock ayarlarda kafam rahat kullanayım. (benim kullanım senaryolarımda)

Bütçeni çok da fazla aşmadan alınabilecek en mantıklı sıvı soğutma bu olurdu bence. Diğer Dark vs gibi 1000 TL civarında gezinenleri hiç önermem. En azından Corsair güvencesi var. Ama tabi forumda benden uzman kişiler de var. Forumda da aratabilirsin konular içerisinde. Daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Bütçeni çok da fazla aşmadan alınabilecek en mantıklı sıvı soğutma bu olurdu bence. Diğer Dark vs gibi 1000 TL civarında gezinenleri hiç önermem. En azından Corsair güvencesi var. Ama tabii forumda benden uzman kişiler de var. Forumda da aratabilirsin konular içerisinde. Daha detaylı bilgi edinebilirsin.

Benden iyi arkadaşlar yanlışsam düzeltsin ama 240 mm ile bu işlemciyi soğutamazsın diyorlar. Onun yerine hava soğutma daha mantıklı olur deyip ninja 5'e falan yönlendirdiler beni.

1000 TL'ye sivi sogutma ikinci el haric hak getire, buyuk ihtimal ikinci ele sicak bakmiyorsundur.

1500 TL butceye ancak Ninja 5 buldum, NH-D15 de var ama Ninja 5 daha sessiz bir sogutucu.

1000 TL'ye sivi sogutma ikinci el haric hak getire, buyuk ihtimal ikinci ele sıcak bakmiyorsundur.

1500 TL butceye ancak ninja 5 buldum, NH-D15 de var ama ninja 5 daha sessiz bir sogutucu.

1000 lirayı aştık artık, 1500 hocam 2. elde Param Güvende kabul ederse satıcı alabilirim tabii ki.

1000 lirayı aştık artık, 1500 hocam 2. elde Param Güvende kabul ederse satıcı alabilirim tabii ki.

Yani, ikinci elden bulabilirseniz Arctic LF II veya Lian Li Galahad bulun, bunun harici ikinci el ile cok fark yoksa Ninja 5 alin gecin. Her sey cok pahalanmis.

Yani, ikinci elden bulabilirseniz Arctic lf II veya Lian Li galahad bulun, bunun harici ikinci el ile cok fark yoksa ninja 5 alin gecin. Her şey cok pahalanmis.

1500 liraya başka alternatif yok sanırım. 2. el bulamadım bile bulduklarım sıfır parasına satmaya çalışanlar. Ninja 5 ile Mugen 5 arasında sanırım soğutma olarak ninja 5 daha iyi. Bir de Arctic Freezer 50 var aslında 1500 lira civarında ama ninja 5 mi Arctic 50 mi bilemedim.

Ninja 5 daha iyi, daha sessiz.

Ninja 5 daha iyi, daha sessiz.

En fazla ses çıkaranı Wraith spire kadar çıkarmıyor. Şu an son devir kullanıyorum o yüzden ses o kadar önemli değil sanki.
Mugen 5 daha ucuz ve sanırım ninja 5'den daha iyi soğutuyor.
Ninja 5 ise 3 ihtimalden fiyat olarak ortada olanı.
Arctic Freezer 50 ninja 5'den daha iyi gibi. Şimdi ben hangisini almalıyım? (fiyat çok önemli bir kriter)

Geri
Yukarı