5900X PC sıcaklığı çok mu fazla?

Evet 80 üstü dayanmasa sorun değil derdim ama bu hava koşullarını da katarsan ve kasanın hava akışının iyi olduğunu soğutmasının da iyi olduğunu var sayarsak fazla.

Toplam 4 tane 120mm fan var kasa içi, ve sıvı soğutma buna rağmen oluyor anlayamadım sebebi
Bir de kasa kapağını açıp deneseniz sorun kasada mı yoksa anakartta mı daha iyi anlayabilirsiniz belki.

Ekleme: BIOS yazılımı güncel mi?

Evet BIOS güncel yeni yükledim, RAM frekansınıda 3600MHz'ye çektim
Hocam o bilgisayarınızı aldığınız yere gidip bir sorun sizin o anakartınızda gerçekten etkili fanlı güzel bir soğutma var bu soğutmaya rağmen bu sıcaklık bence normal değil bu gidişler cihaz ya zarar görür ya da sensörler de bozuk olabilir sensör bozuksa sıcaklığı fazla ölçer ya a az ölçer ama fazla ölçerse aşırı ısıdan cihaz zarar görmesin diye belki sistem kendi kendini kapatabilir hocam.

İşlemciyide 3.7'den 4.2'ye çektim acaba o anakartı ısıtıyor olabilir mi?

Yok 3.7 ile geldi ben 4.2 yaptım
BIOS a girip bütün ayarları sifirla yapın bir de öyle bakın lütfen. Ayar yaparken bir şeyler yanlış girilmiş olabilir.
Üstteki arkadaş doğru söylüyor, 3.7 bu işlemcinin başlangıç frekansı. Hiç bir şey ayarlamasaniz bile 4.8 e kendi kendine inip çıkacak. Bence ellemeyin şimdilik. Voltajı olması gerekenden yüksek ayarlamış olabilirsiniz.
Daha kötüsü donanıma zarar verebilirsiniz böyle kullanırsanız.

Ekleme: BIOS sifirladiktan sonra XMP açıp bırakın sadece.

Son düzenleme:
3.7 gelmiyor işte, anakart onu otomatik Boost yapıyor gerektiği zaman.

Ben BIOS'tan sağ üst normal yazan kısımı optimala aldım o kendisi 4.2 yaptı bunu, ben bunları yükseltmesemde kendisi Boost yapıyor gerektiği zaman doğru mudur, yoksa yanlışmı anladım ?
BIOS'a girip bütün ayarları sifirla yapın bir de öyle bakın lütfen. Ayar yaparken bir şeyler yanlış girilmiş olabilir.
Üstteki arkadaş doğru söylüyor, 3.7 bu işlemcinin başlangıç frekansı. Hiçbir şey ayarlamasaniz bile 4.8'e kendi kendine inip çıkacak. Bence ellemeyin şimdilik. Voltajı olması gerekenden yüksek ayarlamış olabilirsiniz.
Daha kötüsü donanıma zarar verebilirsiniz böyle kullanırsanız.

Ekleme: BIOS sifirladiktan sonra XMP açıp bırakın sadece.

Sistemde masaüstünde BlueStacks indirirken mavi ekran hatası aldım. Clock watchdog time out kodlu hata. PC'yi teslim ettim servise XMP profilinden olabilir vs tarzı söylendi ama çok saçma değil mi?

Sistemde masaüstünde BlueStacks indirirken mavi ekran hatası aldım. Clock watchdog time out kodlu hata. PC'yi teslim ettim servise XMP profilinden olabilir vs tarzı söylendi ama çok saçma değil mi?
Bios’dan sanallaştırma açmazsan bluestacks kurulumu mavi ekran verir, sanallaştırmayı aç. Keşke servise vermeden önce az araştırsaydın.
Ben BIOS'tan sağ üst normal yazan kısımı optimala aldım o kendisi 4.2 yaptı bunu, ben bunları yükseltmesemde kendisi Boost yapıyor gerektiği zaman doğru mudur, yoksa yanlışmı anladım ?
Evet doğru anladın

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı