5900X sistem application 1000 hatası

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Application 1000 hatası ve hıd-compliant headset ünlem işareti var. Whea-logger 18 hatası alıyorum. Reset attı yine PC.
Whea-logger:

Kod:
Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci çekirdeği.
Hata kaynağı: MACHINE_CHECK_EXCEPTION
Hata türü: Bus/Interconnect error.
İşlemci APIC kimliği: 10.

Bu girdinin ayrıntılar görünümünde daha fazla bilgi bulunur.

Application error:

Kod:
Hatalı uygulama adı: AUDIODG.EXE, sürüm: 10.0.19041.1023, zaman damgası: 0x4507cb5a.
Hatalı modül adı: THXHPAPO0520.dll, sürüm: 10.0.10011.16384, zaman damgası: 0x5d81b412.
Özel durum kodu: 0xc0000005.
Hata uzaklığı 0x000000000019d03d.
Hatalı işlem kimliği: 0x2718.
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d76536fcead879.
Hatalı uygulama yolu: C:\Windows\system32\AUDIODG.EXE
Hatalı modül yolu: C:\Windows\system32\THXHPAPO0520.dll
Rapor kimliği: Fdbc07DE-5414-4588-BD2F-AF9D6957B905
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:

@Mithat Berhan hocam müsait misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan emin olmak için ilk olarak BIOS'u güncelleyin. BIOS'ta işlemci ile ilgili değiştirdiğiniz ayarlar var ise varsayılan haline getirin, BIOS'u sıfırlayın. BIOS güncellemesi yapınca da sıfırlanabilir, pek bilgim yok bu konuda.

İşlemci ile ilgili bir ayar yapmadım stok haliyle kullanıyorum hocam.
@Ma'at hocam BIOS'umu güncelledim yapmam gereken bir şey var mı? Masaüstünde veya Google'da takıldığım zaman reset atmıyor hoca hocam oyun oynamaya başladığım zaman 30 dakika sonra reset atıyor. Olay görüntüleyicisinden baktığım zaman Power kernel hatası, kernel PnP hatası, kernel-eventtracing hataları var hocam.
@Ma'at peki hocam sorun güç kaynağı ile ilgili değil sanırım, öyle olsa OCCT direkt reset atardı herhalde. İşlemcide aynısı olmuyor mu? İşlemci cache hatası vermişti bir kere.
@Mithat Berhan, @Ma'at hocam WHEA-Logger hatası aldım hocam.

İşlemci ile ilgili bir ayar yapmadım stok haliyle kullanıyorum hocam.
@Ma'at hocam BIOS'umu güncelledim yapmam gereken bir şey var mı? Masaüstünde veya Google'da takıldığım zaman reset atmıyor hoca hocam oyun oynamaya başladığım zaman 30 dakika sonra reset atıyor. Olay görüntüleyicisinden baktığım zaman Power kernel hatası, kernel PnP hatası, kernel-eventtracing hataları var hocam.
@Ma'at peki hocam sorun güç kaynağı ile ilgili değil sanırım, öyle olsa OCCT direkt reset atardı herhalde. İşlemcide aynısı olmuyor mu? İşlemci cache hatası vermişti bir kere.
@Mithat Berhan, @Ma'at hocam WHEA-Logger hatası aldım hocam.
PSU'yu değiştirip deneyin hocam. Yoksa bu böyle gidecek gibime geliyor.

İyi de hocam OCCT'de sıkıntı yok, AIDA64'te sıkıntı yok. İşlemci ile alakalı olduğunu düşünüyorum. PSU ve işlemciyi yarın göndereceğim net bir cevap verse arkadaşlar.

Hocam başka PSU ile deneyin sıkıntı PSU'da mi değil mi açıklığa kavuşsun diye dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı