5930K işlemci için RTX ekran kartı önerisi

5930K halen daha sağlam işlemci. Dört kanal yüksek frekanslı bellekler ile kullanılıp OC yapıldığı taktirde 3070 gibi kartları rahatlıkla kullanabilirsin o çözünürlükte. AAA oyunlarında problem yaşatmaz fakat yüksek yenileme hızında rekabetçi oyunları oynamak istersen atıyorum, bir 10900K performansına ulaşamazsın ama yine de çok yüksek değerlere ulaşabilirsin. Yani sırf bunun için de eski ve zayıf kartlara yönelmek aptallık olur. Bütçe varsa 3070 al geç.

3070 satın alabilirsin.

3070'te darboğaz yaşar mıyım ki 5930 k işlemci güçsüz kalmaz değil mi?
5930K halen daha sağlam işlemci. Dört kanal yüksek frekanslı bellekler ile kullanılıp OC yapıldığı taktirde 3070 gibi kartları rahatlıkla kullanabilirsin o çözünürlükte. AAA oyunlarında problem yaşatmaz fakat yüksek yenileme hızında rekabetçi oyunları oynamak istersen atıyorum, bir 10900K performansına ulaşamazsın ama yine de çok yüksek değerlere ulaşabilirsin. Yani sırf bunun için de eski ve zayıf kartlara yönelmek aptallık olur. Bütçe varsa 3070 al geç.

Bu yorum efsane oldu yani işlemcim 3070'i kaldırır ve 2 k da oynatır doğru mudur hocam. Niye soruyorum bu soruyu çünkü geçen @Recep Baltaş hocam 5960 X sistemine 2070 ekran kartı taktı da dedim ki sanırım düşük taktı darboğaz durumu olur diye. Hatta videonun altındaki yorumlar da okudum onlarda recep hocanın darboğazı düşünerek böyle bir kart seçimi olduğunu yazmışlar o yüzden kafamı o yorumlar karıştırmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı