5G bağlantısı birden kopuyor

StreetMan

Hectopat
Türksat Kablonet kullanıyorum 5G'ye girdiğimde girdikten 10 15 dakika sonra birden gidiyor 2.4G'ye girmem gerekiyor. Bu neden kaynaklı olabilir? Bilgisayarımdan mı yoksa internet mi sorunlu olabilir? Başka bir cihazda kontrol edemiyorum çünkü evde 5G'yi gören benim bilgisayarım hariç hiçbir cihaz yok. Bilgisayar kaynaklıysa nasıl çözülebilir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
5GHz maalesef duvarlari cok asabilen bir teknoloji degil, yakindan cekiyor ancak cektigi zaman da sinyal kaybini neredeyse yoka indiriyor. Mümkünse modemi daha merkezi bir yere monte et, yoksa bunun baska çözümü yok.

5 GHz ciktigindan beri 2.4'e hiç güvenim kalmadi benim, Allah'a emanet calisiyor o. Cevredeki bütün 2.4 frekanslarindan etkileniyor.🤷‍♂️

5GHz maalesef duvarlari cok asabilen bir teknoloji degil, yakindan cekiyor ancak cektigi zaman da sinyal kaybini neredeyse yoka indiriyor. Mümkünse modemi daha merkezi bir yere monte et, yoksa bunun baska çözümü yok.

5 GHz ciktigindan beri 2.4'e hiç güvenim kalmadi benim, Allah'a emanet calisiyor o. Cevredeki bütün 2.4 frekanslarindan etkileniyor.🤷‍♂️
Hocam normalde hiçbir sorun yoktu 2 3 gün öncesine kadar normal normal kullanabiliyordum.

Ya bazen gerçekten operatörler de sorun oluyor kendim sprbx kullanıyorum ilk hafta bir şey yoktu 2. hafta çöp oldu net. Ara servisi belki düzeltirler. Bu arada pandemi döneminde internetlerde çok sorun çok oluyor bakım ekibi fazla ilgilenemiyor. Yapacak bir şey yok. İg.

Ya bazen gerçekten operatörler de sorun oluyor kendim sprbx kullanıyorum ilk hafta bir şey yoktu 2. hafta çöp oldu net. Ara servisi belki düzeltirler. Bu arada pandemi döneminde internetlerde çok sorun çok oluyor bakım ekibi fazla ilgilenemiyor. Yapacak bir şey yok. İg.
Arayıp neyden kaynaklı olduğunu sorduğumuzda sistemlerinde sorun gözükmediğini bağlanan bilgisayarda bir sorun olabileceğini söylediler neyse sağ olun yine de çözmeye çalışırım.

Yalnız hattında bir sorun yok. Kabloneti aramasına gerek yok. Sorunu 5 GHz ağının durduk yere bağlantısını kesmesi ve modem değiştirmekten başka çözümü olmayabilir emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı