5G Teknolojisi ve Coronavirüs İlişkisi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Akşam ablam bir video gönderdi. Ona da WhatsApp'tan gelmiş.

Videoyu izledim ve izlerken adım adım araştırdım. Sonuçları paylaşıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• 00:55 - 5G'nin yangın kullanıldığı Wuhan, İtalya ve Fransa'da çok vaka var:
  • 01:08: Dünyada salgın ve 5G haritasına bakarsanız birebir örtüşme görebilirsiniz:
  • 01:36: 2017'de bilim insanları BM'ye rapor sundular: "Non-İyonize Elektromanyetik Alanların (EMF) Biyolojik ve Sağlığı İlgilendiren etkileri üretine çalışmalar yapan bilim insanlarırız. Hakemli dergilerde yayınlanan araştırmalar ışığında, yaşam alanlarında gün geçtikçe artmakta olan elektrikli ve kablosuz cihazlardan kaynaklanan elektromanyetik alanlardan büyük endişe duymaktayız."
    • Buna ekstra araştırma gerekiyor.
  • 02:20: "Dünyada böcek popülasyonun %80 oranında azaldığına dair yayınlar var."
  • 03:06: İnsanlar evde iken baz istasyonu dikiyorlar:
    • Evet, çünkü insanlar paranoyak oldu. Baz istasyonları bu yüzden hep kamufle edilir ki burada da çoğunu paylaştım: Baz İstasyonları Arşivi
  • 03:40: "Salgında virüsün neden olduğu en önemli şey, solunum yetmezliğinden ölümler gerçekleşiyor. 5G ile ilgili yapılan çalışmalarda da akciğerin oksijen emilimini azalttığı, 4G'nin de hücrenin su 'elimini' [sanırım emilimini demek istiyor] azalttığına dair çok ciddi kaynaklar var."
  • 04:15: Önemli bir bilim adamı grubu da 5G'nin ter bezlerinin antenlerini ele geçirdiğini söylüyor. Yani vücudunuzun terlemesini kontrol ettiğini, sizi strese sokabileceğini, saçınızın dökülebileceğini, DNA'da değişilkik yapabileceğini, bunun anlamı ne demek, mutasyon mikroorganizmalar için, insanlar için kanser anlamına gelir bu. Dolayısıyla birçok ülkede şu tartışılmaya başlandı: acaba bu virüs, mutasyona mı tabi kalıyor. Yani şimdi aşı bulmaya çalışıyoruz ya, mutasyon olursa ne yapacağız?
    • Virüslerin mutasyona uğraması için 5G'ye gerek yok. Virüsler evvelden beri mutasyona uğramıyor mu?
  • 05:44: Amerika'da lazer silahı geliştirldi, kitle hareketlerini dağıtmaya yönelik. Yani bu ışın silahı kitlenin üstüne tutlduğundan zaten görülmüyor. Kitlede bir mide bulantısı ve baş ağrısı oluşuyor ve kitle kendiliğinden dağılıyor, orada herhangi bir eylem yapamadan. Şu anda bir bilim adamı grubu da 5G'nin bu işlevi üstlendiği, istendiği anda kitleyi dağıtabileceği, 5G'nin bulunduğu bölgede duvarları da aşaraktan herhangi bir binanın ya da odanın üç boyutlu görüntülemesini yapabileceği, modellemesinini yapabileceğine dair yayınlar var.
    • Buna dair bir yazı buldum. Yazının içindeki video altında da bu siteye bir link var. Lakin videoda konuşan kadınla ilgili bazı tartışmalı konular mevcut: Devra Davis - Wikipedia
  • 06:24: Yine New York'ta itfaiyecilerin, baz istasyonuna yakın itfaiyecilerin ciddi anlamda hastalandığı, birçok bölgede kuşların öldüğü...
    • Bu konuyla ilgili tek bir bilgi ve makale bile bulmadım. Tamamen uydurma diyeceğim ki kendisi ve videoda kaynak gösteremiyor.
  • 06:36 - 5G ağacın yanını döküyor.
    • Wi-Fi sinyallerinin bitkileri veya hayvanları etkileyebileceği şu anda bildiğimiz bir mekanizma yok. Araştırmanın hiçbir yerde yayınlanmamış olması üzücü. Bu tür olumsuz sonuçların da yayınlanması gerekiyor! Kaynak: Quora
  • 08:05 - 5G'nin DNA'da değişikl yaptığına, kansere sebep olduğuna ve çocuk düşürdüğüne dair veriler de var.
    • Radyo dalgaları ile oluşan radyasyonun kansere sebep olduğuna dair bir araştırma buldum. Lakin doğruluğu kontrol edilmeli:

Dünya Sağlık Örgütü'nün Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), 2011'de RFR'yi "insanlar için muhtemelen kanserojen" olarak sınıflandırdı. Geçen yıl, ABD Ulusal Toksikoloji Programı (NTP) tarafından yürütülen 30 milyon dolarlık bir araştırma, iki yıl boyunca cep telefonu RFR'sine maruz kalmanın erkek sıçanlarda kanseri artırdığına ve her iki cinsiyetten sıçan ve farelerde DNA'ya zarar verdiğine dair "açık kanıtlar" buldu. İtalya'daki Ramazzini Enstitüsü, NTP'nin temel bulgusunu farklı bir taşıyıcı frekansı ve farelerin ömrü boyunca cep telefonu radyasyonuna çok daha az maruz kalma kullanarak doğruladı.
İlk görüşüm: İddiaların arkasındaki bilimsel kanıtlar yetersiz. Bazı iddialar tamamen dayanaksız.

Son düzenleme:
Garip bir bağlantı ama bundan önce de 5G kullanılıyordu ve bence testler uygulanmadan 5G'nin erişebilirliği açılacağını pek sanmıyorum bence pek bir alakası yok ama bu sadece bir yorumdur.

Uzun süredir takip ediyorum söz konusu videonun sahibini. Ülkemizin ünlü kıyamet teorisyenleri arasına katılacak düzeyde. Ve ülkemiz topraklarında yetişen değerli! bir herbokolog.

Konuma bakabilirsiniz:
Komik gerçekten. :D

Bu videoyu dün izlemiştim. Eğer baz istasyonları gerçekten vücuttu su emilimi/oksijen emilimini arttırıyorsa, virüse yakalanan insanların ölme olasılığının artacağını düşünmek mantıklı geliyor çünkü insanın direkt bağışıklık sistemi zayıflamış oluyor
Virüsün bizleri evlere kapatmasıyla beraber de gelecek olan 5G ile hayatımızın ta kendisinin sanallaştığını da maalesef yavaş yavaş göreceğiz. İnşallah alternatif bir yol bulunur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı