6.000₺ R5 3600 ve GTX 1660S

Yigthan

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 8 senedir aynı dizüstü bilgisayarı kullandıktan sonra ilk defa bilgisayar alabileceğim. Alacağım bilgisayarın özelllikleri:
-Ryzen 5 3600.
-Adata 16 GB(1x16) 3200MHz XPG Gammix D30.
-ASUS B450M-K.
-Galax GTX 1660 Super.
-Cooler Master/Corsair 550W 80+ PSU.
Sizce nasıl bir bilgisayar bu bir de hem oyun oynama hem de bir workstaion olarak kullanılabilir mi?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı biraz dandik bir marka, sorun çıkarsa pek ilgilenmezler, aşağıya bırakacağım sisteme bir göz atın derim.

CPU: Ryzen 5 3500x(Limiti biraz aşabilirseniz 3600 ile değiştirebilirsiniz.)
GPU: GigaByte GTX1660 SUPER OC 6GB
Anakart: GigaByte B450M S2H
Kasa ve PSU: Corsair CC-9020121 EU SPEC DELTA RGB 550W PSU
Ram: Corsair Vengeance LPX (2x8)16GB DDR4 3000MHz Ram
SSD: ADATA SU650 240GB 520MB/s okuma 450MB/s yazma.(isterseniz bütçeyi aşıp 480GB ile değiştirebilirsiniz. Tahmini: +200TL)

Ürünlerin tamamını HepsiBurada dan topladım ve toplam fiyat 6006TL

Ben yaklaşık 8 senedir aynı dizüstü bilgisayarı kullandıktan sonra ilk defa bilgisayar alabileceğim. Alacağım bilgisayarın özelllikleri:
-Ryzen 5 3600.
-ASUS B450M-K.
-Galax GTX 1660 Super.
Sizce nasıl bir bilgisayar bu bir de hem oyun oynama hem de bir workstaion olarak kullanılabilir mi?

3600X yerine 3600 kullanmamım nedeni.

Ekran kartı biraz dandik bir marka, sorun çıkarsa pek ilgilenmezler, aşağıya bırakacağım sisteme bir göz atın derim.

CPU: Ryzen 5 3500X(limiti biraz aşabilirseniz 3600 ile değiştirebilirsiniz.)
GPU: Gigabyte GTX1660 Super OC 6 GB.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Kasa ve PSU: Corsair CC-9020121 eu Spec Delta RGB 550W PSU.
RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8)16 GB DDR4 3000MHz RAM.
SSD: Adata SU650 240GB 520MB/s okuma 450MB/s yazma.(İsterseniz bütçeyi aşıp 480GB ile değiştirebilirsiniz. Tahmini: +200TL)

Ürünlerin tamamını Hepsiburada'dan topladım ve toplam fiyat 6006TL.

Aynen ekran kartı benim kafamda da bir soru işaretiydi önerdiğin anakart ta uzun süreli kullanamam gibi.
Ram i şimdilik 1x16 alıp 1-2 seneye 2x 16 ya çıkarmayı düşünüyorum

Hocam sisteminiz gayet dengeli olmuş. Fiyattan tasarruf adına arkadaşın dediği gibi b450 s2h gigabye da tercih edebilirsiniz anakarta. Ancak size asıl tavsiyem incehesap gaming gecelerini değerlendirmeniz. Her cuma saat 7 den 10 a kadar ürün açıklanıyor. Ve 10 da gerçekten iyi indirimlere giriyor. Minimum 700 800 lira kar edersiniz oradan toplarsanız hafta hafta istedğinz parçalar mutlaka girecektir. Örneğin mutlaka her hafta 4 5 farklı ram giriyor. O haftanın 2x8 ramini satın alabilirsiniz. Bahsettiğiniz işlemci daha geçen hafa 500 lira düşmüştü mesela. Çok faydası olabilir kaçırmayın

Hocam sisteminiz gayet dengeli olmuş. Fiyattan tasarruf adına arkadaşın dediği gibi B450 S2H gigabye da tercih edebilirsiniz anakarta. Ancak size asıl tavsiyem İncehesap Gaming gecelerini değerlendirmeniz. Her cuma saat 7'den 10'a kadar ürün açıklanıyor. Ve 10'da gerçekten iyi indirimlere giriyor. Minimum 700 800 lira kar edersiniz oradan toplarsanız hafta hafta istedğinz parçalar mutlaka girecektir. Örneğin mutlaka her hafta 4 5 farklı RAM giriyor. O haftanın 2x8 RAM'ini satın alabilirsiniz. Bahsettiğiniz işlemci daha geçen hafa 500 lira düşmüştü mesela. Çok faydası olabilir kaçırmayın.

Bilgisayar daha önce hiç toplamadım o yüzden İtopya/Teknobiyotik gibi montaj yapan yerlerden almak istiyorum ama RAM ve ekran kartını oradan alabirim tavsiyeniz için teşekkürler.

Bilgisayar daha önce hiç toplamadım o yüzden İtopya/Teknobiyotik gibi montaj yapan yerlerden almak istiyorum ama RAM ve ekran kartını oradan alabirim tavsiyeniz için teşekkürler.
Montaj sorun değil civarda tanıdık bir bilgisayarcı varsa 25 liraya falan orda da yaptırabilirsiniz kaldı ki o firmalar genellikle çok özenli kablolama yapmayabiliyor bu da hava akışını olumsuz etkiliyor. Yine de tabi ki tercih sizin güzel günlerde kullanın

-Ryzen 5 3600.
-ASUS B450M-K.
-Galax GTX 1660 Super.

Bu fiyata ayri yerlerden daha iyisi toplanir bence. Illa hazir sistem istiyorsaniz da sistem 2 tercih edin.

Montaj sorun değil civarda tanıdık bir bilgisayarcı varsa 25 liraya falan orda da yaptırabilirsiniz kaldı ki o firmalar genellikle çok özenli kablolama yapmayabiliyor bu da hava akışını olumsuz etkiliyor. Yine de tabi ki tercih sizin güzel günlerde kullanın
Civarda güvenebileceğim bir bilgisayarcı yok maalesef benim birkaç arkafşım fa sistemlerini dediğim sitelerden toplamışlardı kablolama vardı.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı